13.09.2014 17:30 CET
1 : 1
(0:1)

FC Zlaté Moravce - DAC Dunajská Streda 1:1

Parádny debut v drese Dunajskej Stredy má za sebou Kornel Saláta. Do zápasu vlietol ako víchor, pretože sa zapísal do streleckej listiny. A keďže bol zo svojho tímu jediný a obrana pre zmenu jeden zásah aj pustila, hostia si odniesli v Zlatých Moravciach bod za remízu 1:1.

Lepší úvod si hostia ani nemohli priať, pretože nová posila v podobe člena širšieho výberu reprezentácie Kornel Saláta trafil do čierneho po piatich minútach. Ranou k žrdi nedal domácemu brankárovi šancu po centri Szabóa a otvoril skóre - 0:1. Lenže eufória už mohla byť razom preč, o pár minút sa Valenta takmer dostal k vyrovnaniu. Chýbalo mu však pár krokov, skóre sa teda nemenilo. Po štvrťhodine hry skúšal šťastie Turňa, s jeho prudkou strelou do stredu brány si Kováč poradil. Po polhodine hry rozohral rohový kop Orávik, Djuričičovu hlavičku Penksa končekmi prstov vytlačil spod brvna. Následne sa šikovne uvoľnil Mikinič, pozorný Penksa jeho strelu na dvakrát skrotil. Na opačnej strane sa rútil sám na Kováča Ujlaky, jeho dlhú kľučku stihol v poslednej chvíli upratať do bezpečia Mikinič. V závere nedal Valenta ani svoju druhú šancu a preto sa šlo do kabín za priaznivého stavu pre DAC.

Identicky ako ten prvý sa začal hrať aj druhý polčas. Najprv sa zastreľoval Stanič, ale takisto po piatich minútach od hvizdu sa menilo skóre. Djuričič naskočil na pas Saba a bolo vyrovnane - 1:1. Po hodine hry Charizopulosovu strelu z hranice šestnástky gólman hostí kryl. V 79. minúte sa Mikinič s loptou ocitol v pokutovom území, kde si ešte vylepšoval palebnú pozíciu a následne poslal zaujímavú strelu, ktorá síce priestor troch žrdí nezasiahla, no poriadne vystrašila Penksu. V záver centroval už tradične Szabó, lopta sa ešte dostala na nohu Brašeňa, ktorý prepálil všetko čo mu stálo v ceste, vrátane bránky Kováča. Tímy sa už potom bezhlavo do útoku neponáhľali a aj preto sa napokon zrodila remíza 1:1.

Autor: Ľubomír Hudačko