30.05.2015 17:15 CET
1 : 3
(0:1)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 1:3

Majster Fortunaligy vyvrátil všetky domnienky o ťažkých nohách po majstrovských oslavách a v Zlatých Moravciach potvrdil lepšiu prestíž ako domáci celok. AS porazil ViON bez problémov 3:1.

V 11. minúte Jairo nezužitkoval skvelú prihrávku a s loptou sa pred bránou zamotal. Ale už o minútu prijal Jairo výzvu na reparát. Sám sa ujal lopty, vnikol do šestnástky a zoči voči Novotovi otvoril skóre - 1:0 pre hostí.

Trenčín sa nezavrel, pokračoval v aktivite. Napokon, vzhľadom na situáciu v tabuľke už oba tímy mohli hrať uvoľnene. V 25. minúte núkal gól Trenčanom brankár Novota, keď dvakrát po sebe rozohral zle. Kessel však tesne minul. V 28. minúte Jairo zblízka napálil do Novotu. V závere polčasu, kontrolovaného Trenčenmi, si domáci pýtali penaltu za faul na svojho hráča, ale nepískalo sa.

Po obrátke nabíjal Kessel Maduovi. Legionár v šestnástke nemal problém zorientovať sa a napálil loptu pod brvno - 2:0.

V 62. minúte Kessel dokonale vysunul Mondeka, ale ten stroskotal na Novotovi. V 81. minúte si Guba asi potreboval vybaviť staré účty s domácim gólmanom. Jairo totiž neuspel sám pred brankárom, lopta sa odrazila ku Gubovi a hoci mal útočník hostí pred sebou úplne odkrytú bránu, napálil opäť len do Novotu. O minútu lopta predpadla k voľnému Skovajsovi, ktorý hlavou zvýšil skóre - 3:0.

V nadstavenom čase voľne hrajúci hostia neustrážili dobre vysunutého Orávika a Zlatomoravčan zblízka prestrelil Šemrinca. Zaznamenal aspoň čestný úspech domácich a uzavrel skóre na 1:3 z ich pohľadu. Trenčín vyhral posledný zápas sezóny podobne ako boj o titul. Zlaté Moravce porazil 3:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk