20.09.2014 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - AS Trenčín 0:1

Stále bez prehry! Taký je status AS Trenčín, ktorý sa po výhre v Zlatých Moravciach posunul na priebežné prvé miesto. Jediný gol stretnutia vsietil Mišák.

Favorit duelu bol jasný a je obdivuhodné, že po priebežných stratách v hráčskom kádri sa stále drží na čele a neprehral ani deviaty zápas v sezóne. Reč je o AS Trenčín, ktorý mal viac z hry a loptu na kopačkách dlhšie. Pozorná defenzíva im síce nedala veľký priestor a možnosť dýchať či predvádzať ofenzívne divadlo, i tak sa však hralo viac pred bránou Vionu. Až uplynulo tridsať minút, dopredu šli aj domáci. Vôbec prvý strelecký pokus stretnutia predviedol v 40. minúte Holúbek, ale lopta z jeho kopačky letela vysoko nad. V štyridsiatejtretej minúte bol presnejší, jeho stelu do stredu brány však pozorný Kováč bez problémov kryl. Keď nedal zásah do siete ani v závere polčasu Kleščík, šlo sa do kabín za bezgólového stavu.

Trenčín hral svoj part aj po zmene strán, ale mal čo robiť aj v defenzíve. Napríklad po piatich minútach hry druhého dejstva sa takmer do streleckej listiny zapísal Nikolič. Jeho pokus hlavičkou po centri všam mieril vedľa len tesne. Peknú akciu ale hneď na to predviedli hostia už to zásah do čierneho bol. Mišák zužitkoval Ramonov prienik a nedal gólmanovi šancu presnou strelou - 0:1. Z následného protiútoku Jairo ideálne našiel Mišáka, ale ten sám pred Kováčom nenamieril presne. V hektickom závere Orávikovu prudkú strelu z priameho kopu vytlačil brankár hostí aj s pomocou žrde na roh. Následne po ňom Pintérovu hlavičku na bránkovej čiare odvrátil Lobotka. Zákrok stretnutia predviedol v osemdesiatejpiatej minúte Šemrinec, keď Mikiničovu hlavičku z piatich m zázračne vyrazil. Vion potom v závere chcel vyrovnať, vrhol sa do tlaku, ale príliš z toho nevyťažil. Tri body tak ostali na konte hráčov Trenčína, ktorý sa tým vyšvihol na priebežné prvé miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko