24.10.2014 18:30 CET
3 : 3
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - ŠPORT Podbrezová 3:3

Úvodný zápas 15. kola Fortuna ligy medzi Banskou Bystricou a Podbrezovou priniesol zaujímavý a dramatický zápas. Pohronské derby sa napokon skončilo spravodlivou remízou 3:3.

Od úvodu sa hralo opatrne, no mierne aktívnejšia bola Podbrezová. Tá bola smerom dopredu omnoho nebezpečnejšia, čo mohol pred štvrťhodinou hry potvrdiť kapitán Minčič. Stopér hostí však hlavou mieril iba na pripraveného Budinského. Mladý gólman Dukly však o niekoľko sekúnd na to už kapituloval. Železiari založili rýchly protiútok, Nworah presným centrom našiel voľného Michala Pančíka a ten pohodlne skóroval proti bývalému zamestnávateľovi - 0:1. Hostia boli po tomto zásahu stále lepším tímom, no v 21. minúte mohli inkasovať. Spoza šestnástky pekne napriahol Wojnar a veľa ku jeho radosti nechýbalo. Nováčik Fortuna ligy hral aktívne aj vo zvyšku prvého dejstva, vypracoval si aj niekoľko sľubných šancí, no stav sa už do polčasovej prestávky nemenil.

Podbrezová skvele vstúpila do druhého dejstva, keď skórovala hneď po piatich minútach. Podio krásne vysunul Juraja Pančíka, ten obišiel niekoľko brániacich protihráčov a lobom prehodil Budinského - 0:2. Na prvý pohľad sa zdalo, že hostia už pohodlne dohrajú zápas a budú kontrolovať svoje víťazstvo, no opak bol pravdou. Dukla, ktorá predtým v ofenzíve takmer nič nevymyslela, v 52. minúte aj s prispením hosťujúceho Minčiča strelila kontaktný gól. Hosťujúci stopér si totiž nešťastne strelil vlastný gól - 1:2. Tento zásah úplne otočil priebeh zápasu, na ihrisku akoby bol iný tím Banskej Bystrice. Ten vycítil šancu na úspech, Železiari sa dostali pod tlak a museli sa brániť.

Bojujúci hráči Dukly sa tesne po hodine hry dočkali vyrovnávajúceho gólu. Prízemný center našiel striedajúceho útočníka Polievku, ktorý umiestnenou strelou prekonal bezmocného Maťašovského - 2:2. Domáci pokračovali v nátlakovej hre a neúnavne útočili za dôležitým víťazstvom. V 73. minúte sa domáci dostali do vedenia, kedy sa po rohovom kope odrazila lopta ku Vajdovi, ktorý pohotovou strelou otočil stav - 3:2. Vzápätí sa hostia opäť prebrali a znova boli nebezpečnejším tímom. V 88. minúte sa im podarilo vyrovnať, keď Vaščákov center prepadol až ku Minčičovi, ktorý zblízka prepálil Budinského - 3:3. V nadstavenom čase sa stalo čosi nevídané, domáci mali tri obrovské šance na skórovanie v priebehu niekoľkých sekúnd. Víťazný gól im však zrejme nebol dopriaty, pretože Seye najprv nožničkami nastrelil brvno, následná dorážka De Vita opečiatkovala pravú žrď a ďalšia strela mierila len do bočnej siete.

Autor: Filip Kubaliak