06.03.2015 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

Dukla Banská Bystrica - Spartak Trnava 1:1

Zachraňujúc sa Banská Bystrica neudržala tesné vedenie a remizovala na domácej pôde so štvrtým Spartakom Trnava 1:1 (1:1).

Prvú gólovú šancu priniesla už tretia minúta duelu. Polievka potiahol po ľavej strane a nahral Faškovi. Ten si ešte vylepšil streleckú pozíciu a jeho delovku gólman Kelava vyrazil. Už vo ôsmej minúte po štandardke zblízka hlavičkoval Kapor, Kelava tentoraz vyrážal na hornú sieť brány. Bystričania opakovane faulovali, z čoho mohla štandardky zahrávať Trnava. V 14. minúte spadol v pokutovom území Mikovič, ale penalty sa on ani jeho spoluhráči nedočkali. V 20. minúte našiel z rohového kopu Faško hlavu Kapra, ktorý tesne minul ľavý horný roh. V tej chvíli Trnava ešte na svojom konte nemala ani jeden strelecký pokus.

Kľúčovou pre ďalší vývoj zápasu bola 24. minúta. Polievkov prienik skončil v pokutovom území faulom Trnavy a Bystričania dostali príležitosť zahrávať penaltu. Úspešným exekútorom sa stal Patrik Vajda a B. Bystrica otvorila skóre - 1:0. Ibaže prešlo krátkych 5 minút a všetko bolo inak. Z dvadsiatich metrov napriahol medzi hráčmi Mikovič a tečovaná strela skončila v hornom rohu Borošovej brány - 1:1. Krátko nato vypracoval Kapor šancu pre Polievku, ktorému zámer nevyšiel a pokus nepremenil. Trnava zapla na vyššie obrátky, ale chýbali jej strely. Prvý polčas sa dohral za nerozhodného stavu a hlavný arbiter Michlian nemusel nadstaviť ani jednu minútu.

Úvod druhej polovice hry patril strele domáceho Faška z veľkej vzdialenosti, Kelava s ňou nemal problémy. Spartaku sa podarilo Duklu zatlačiť a v 55. minúte hasil dobrým vybehnutím pred Greššákom, ktorého vysunul Nascimento, Boroš. Trnava dostala domácich pod tlak. V 60. minúte prenikol Mikovič, no zakončoval strieľanou prihrávkou na spoluhráča v ofsajde. Lopty sa nadobro zmocnili Trnavčania. V 73. minúte poslal loptu z voleja na Nascimenta Mikovič a situáciu zachránil zásahom Vajda. Prišla strela trnavského strelca z prvého polčasu Mikoviča vysoko nad a nájazdy hostí začali byť monotónne. Ak by prihrávka De Vita na Polievku nebola dlhá, druhý menovaný mohol ísť na Kelavu sám.

Bortel si potom s Polievkom poradil v dôležitej chvíli - za obrancom Spartaka bol už iba gólman 'andelov'. V poslednej minúte riadneho hracieho času pálil sprava k opačnej žrdi Sabo a Boroš vyrazil. Sabo bol však v ofsajde. V nadstavenej jednej minúte skúsila Dukla signál po štandardnej situácii, no nevyšiel jej. Po protiútoku Trnavy sa zápas skončil. A to remízou, keď v prvom polčase bola nebezpečnejšia domáca Dukla a v druhom mala viac z hry Trnava. Domáca Banská Bystrica v 2. jarnom a celkovo 21. kole aktuálneho ročníka Fortunaligy remizovala so Spartakom Trnava 1:1 (1:1), keď oba góly padli ešte v prvom polčase.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk