30.11.2014 14:30 CET
0 : 1
(0:0)

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:1

Pod Urpínom to bude smutnejšia jese, futbalisti totiž zimujú poslední. Na svedomí to má (aj) prehra so Slovanom v jednej z dohrávok 19. kola. Jediný gól vsietil na Štiavničkách Lester Peltier a to znamená tri body pre belasých.

Aj keď sa nehralo počas tuhej zimy, bolo vidieť, že už by sa mala futbalová jeseň čím skôr skončiť. Počasie prevetralo hlavy hráčov a ich pľúca ako sa patrí. Spočiatku sa oba tímy len oťukávali a diváci videli málo pekného. Polievka mohol otvoriť skóre po dvoch strelách, no nemieril najlepšie. Na druhej strane mieril Kubík len do bočnej siete, Boroš pre zmenu nedoprial gólovú radosť Peltierovi. V 26. minúte Žofčákovu strelu v poslednej chvíli zablokovala obrana. Pri jednom z výletov sa obranca De Vito natlačil na hlavičkové zakončenie a vykúzlil zo seba len slabý pokus, ktorý Perniša nemohol ohroziť. Pre obe mužstvá to bol dôležitý zápas s rôznou motiváciou, Dukla potrebovala aspoň bod, aby nezimovala v tabuľke posledná. Belasí sa pre zmenu chceli konečne zbaviť nepríjemnej výsledkovej deky, ale v prvom polčase toho veľa nevymysleli, preto sa šlo do kabín za nerozhodného stavu 0:0.

Právom sa teda čakalo viac od druhého polčasu. Peltier sa mohol stať hrdinom už päť minút po hvizde rozhodcu, no hlavou mieril len tesne mimo. Útočníci to mali vpredu veľmi tažké a obrana mala prácu aj kvôli terénu trochu uľahčenú. Střihavka na smolu svojich farieb neotvoril skóre v 56. minúte, mieril mimo žrde. Nepochodil ani na druhej strane Gorosito, ktorý z dobrej pozície bomboval vysoko nad. Pochybnosti o tom, či vôbec padne aspoň jeden gól, narástli aj po akcii, keď Peltier nešťastne trafil kopačkou hlavu brankára Boroša, ktorého nahradil Ďurčo. A hneď mal aj plné ruky práce po strele Peltiera. Veľký vzruch v hľadisku spôsobila aj rýchlovka Dukly v 83. min s finálnou strelou Dolného, avšak, zblokovanou. A preto trestali belasí, päť minút pred koncom nikým nekrytý Peltier mal čas na zakončenie, čo aj patrične využil. Do rohu sa presadil ukážkovo a poslal svoj tím do vedenia. Viac sa potom už Dukle vpredu nepodarilo vymyslieť a tak po prehre s belasými ostáva na poslednej priečke celú zimu. Naopak, Slovan má stále šancu skončiť na bronzovom mieste.

Autor: Ľubomír Hudačko