27.09.2014 17:30 CET
0 : 2
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 0:2

Dobrú formu potvrdili Košičania aj na ihrisku Banskej Bystrice. Nedali jej šancu ani skórovať a razom sa dostali nadostrel sympatickejších priečok. To Dukla pre zmenu hľadá správny smer a tentoraz padá nižšie.

Prvá veľká šanca prišla po štvrťhodine hry, pripísala si ju na konto Dukla. Mazan našiel vo vnútri šestnástky Šovčíka a ten z otočky po zemi vystrelil. Tofiloski si však poradil a skóre sa tak nemenilo. Prvé ohrozenie domácej brány od hostí prišlo v 28. minúte, ale Huk Boroša neprekonal. Košičanov to však nemuselo mrzieť, pretože hneď na to po rýchlej akcii Huka a Viazanka lopta putovala k Haskičovi a jeho strela skončila po chybe Boroša v bráne - 0:1. Brankárovi Borošovi prepadla trestuhodne cez ruky. Dukla, ktorej obranný rad vystužil staronový hráč Adámik, si napriek nepriaznivému stavu vytvorila v prvom polčase územnú prevahu, loptu mala častejšie vo svojej moci a vypracovala si aj jednu väčšiu šancu. Tímy si v prvom dejstve viac šancí nevypracovali a tak sa do kabín šlo za tesného stavu pre MFK.

Karty po prvom polčase boli rozdané celkom jednoznačne a Dukla musela doťahovať náskok súpera. Nešlo to však presadiť sa proti dobre dirigovanej obrane, Košičania vyčkávali na chybu. Z domácej strany sme čakali väčšiu presnosť, či moment prekvapenia vo finálnej fáze. To však neprichádzalo a minúty nahrávali trom bodom pre MFK. Obe mužstvá si viac vybíjali energiu v strede poľa a pred bránkami im dochádzal dych. Keďže sa toho veľa pred Tofiloským nedialo, rozhodli práve jeho spoluhráči. A to štvrťhodinu pred koncom, zľava prišiel totiž krásny center na nikým nekrytého Škutku. Ten nádhernou hlavičkou poslal loptu do siete a bolo to 0:2. V závere si už hostia výsledok postrážili a v dobrej forme stúpaju vyššie.

Autor: Ľubomír Hudačko