16.08.2014 16:00 CET
1 : 0
(0:0)

DAC tesne zdolal Myjavu

Dunajská Streda potvrdila predzápasové víťazné ambície a Myjavu na domácej pôde zdolala tesne 1:0. Spartak však podľa očakávania nebol ľahkým súperom, o konečnom triumfe DAC-u napokon rozhodol v závere Roland Černák.

DAC bol od úvodného hvizdu aktívnejším mužstvom. Domáci hráči sa snažili povzbudiť rýchlym gólom, ale jeho strelenie im pozorná defenzíva Myjavy nedovoľovala. Spartak sa zameral predovšetkým na defenzívu, no zároveň pri každej príležitosti vyrážal do brejku. Hráčom zo Žitného ostrova sa aktívnu hru nedarilo potvrdiť v ofenzíve, kde sa im ťažko presadzovalo. Bola to práve naopak Myjava, ktorá si vypracovala prvú vážnejšiu akciu. Tá sa zrodila tesne po polhodine hry a ocitol sa v nej Sládek. Ofenzívny hráč hostí nepríjemne vypálil zvnútra šestnástky, no Penksa predviedol pohotový zákrok nohou. V závere prvého dejstva sa smerom dopredu osmeľovala aj výprava z kopaníc, ale žiadna vážnejšia akcia z toho nebola.

Druhé dejstvo malo podobný scenár ako to prvé, hralo sa najmä v strede poľa, no hra bola vyrovnanejšia. Taktovku postupom času preberali obe mužstvá, ale diváci čakali na vyložené šance len márne. Po niekoľkých "hluchých" minútach dostala hra grády v záverečnej fáze duelu. Desať minút pred koncom mohol hlavou skórovať Krišto, no jeho pokus bravúrne zneškodnil Solnička. Brankár Myjavy však bol o niekoľko sekúnd na to už bezmocný. Po peknej akcii sa v skvelej pozícii ocitol striedajúci Černák a ten chladnokrvne prekonal hosťujúceho brankára - 1:0. Zverenci Petra Gergelyho vo zvyšných minútach zvýšili obrátky a snažili sa vyrovnať. Skvelú príležitosť na to mal v úplnom závere Sládek, no z vyloženej pozície trestuhodne minul odkrytú bránku Penksu. Následne dostal druhú žltú kartu hosťujúci Marček a nádeje Myjavy boli definitívne pochované.

Autor: Filip Kubaliak