15.05.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 0:1

Domáca Dunajská Streda pomohla Žiline k zisku 3 bodov, keď strelci zo Žitného ostrova mierili poväčšine mimo brány alebo do rúk brankára Volešáka. Žilina aj s dvomi vylúčenými hráčmi po výhre 1:0 stiahla náskok Trenčína na čele ligy na 2 body.

Už v 2. minúte prenikol Sarr a Szarka kopol loptu mimo brány. V 6. minúte Letič z čiary vari nabíjal ešte Jeličovi pred prázdnou bránou, no trafil brankára a od neho lopta skončila na žrdi. Vo 8. minúte mohol za domácich opäť skórovať Brašeň, ale netrafil. Na opačnej strane netrafil loptu o minútu Čmelík. V 18. minúte sa do čistej šance dostal Štepanovský, no tiež kopol vedľa. V 26. minúte sa Sarr ocitol sám na bielom bode a jeho strela bola vlastne prihrávkou do rúk Volešáka.

O dve minúty Szabo nacentroval Szarkovi, ktorý si nabehol za obranu a volejom opäť obišiel priestor troch žrdí. V 38. minúte dostával Szarka ďalšiu dobrú prihrávku, ale namiesto futbalu sa rozhodol uprednostniť úder do tváre Vavra. V 44. minúte musel ešte center boxovať Polaček. Do kabín mužstvá schádzali za bezgólového stavu.

V druhom polčase sa po úvodnej desaťminútovke začali diať dôležité veci. Po druhej žltej sa z trávnika porúčal žilinský hráč Letič. Avšak už o minútu Káčer našiel Čmelíka, ktorý povedľa Polačeka otvoril skóre - 1:0 pre 'šošonov'. V 68. minúte Sarr našiel Szarku, ale ten akciu vpredu zakončil faulom. Po centri z pravej strany jeden z dunajskostredských hráčov predĺžil loptu hlavou a domáci mierili znovu nad bránu. V 78. minúte Volešák efektne zneškodnil Krištovu strelu spoza šestnástky.

V 80. minúte šiel pod sprchy ďalší žilinský hráč. Pečovský pokazil malú domov, na Volešáka mieril sám Szarka a Vavro ho skosil ako letnú trávu. Po odkope žilinského gólmana v 85. minúte sa v dobrej šanci ocitol Čmelík. Sám pred Polačekom minul bránu. V 88. minúte Sabo našiel zľava hlavu Szarku, ale tento zápas bol festivalom striel domácich vedľa.

Dunajská Streda podľahla doma Žiline 0:1, keď za Žilinu dohrávali iba deviati hráči v poli. Pred zajtrajším zápasom Trenčína tak stiahla stratu na vedúcu priečku na 2 body.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu