29.08.2014 18:30 CET
2 : 2
(1:1)

DAC Dunajská Streda - MŠK Žilina 2:2

8. kolo Fortuna ligy otvoril piatkový súboj Dunajskej Stredy proti Žiline, ktorý sa napokon skončil zmierlivou remízou 2:2. Tento duel však priniesol nadpriemerný futbal a divákom na Žitnom ostrove sa hra určite musela páčiť.

Žilinčania vstúpili do zápasu vcelku aktívne a odmenou pre nich bol úvodný gól v 8. minúte. Ten sa zrodil po tradičnej krídelnej akcii, Mabouka našiel z pravej strany Čmelíka a ten pohotovo prekonal Penksu - 0:1. Hostí tento gól dostal do hernej pohody, domáci sa naopak snažili zvýšiť aktivitu. V 19. minúte mohol DAC vyrovnať skóre, ale Ujlakyho hlavička po Szaboovom centri skončila tesne mimo. O desať minút to už však domácim vyšlo. Pavol Jurčo zúžitkoval svoje strelecké schopnosti a pekným lobom prekonal Krnáča - 1:1. Domáci útočník vzápätí opäť viackrát pohrozil Krnáča, ale ten si už do polčasu loptu do bránky nepustil.

Hosťom skvele vyšiel úvod aj v druhom dejstve. Do vedenia sa opäť dostala už po piatich minútach, keď po odrazenej lopty do odkrytej bránky skóroval Mihálik - 1:2. Domácim sa však podarilo skórovať hneď z ďalšej akcie po niekoľkých sekundách. Po centrovanej lopte sa do dobrej pozície dostal Krišto a krížnou strelou poslal loptu do bránky - 2:2. Atraktívny scenár nám tento zápas ponúkal aj v nasledujúcich minútach, obe mužstvá sa snažili presadiť v ofenzíve, ale ku slovu sa hlásili aj dôslední obrancovia oboch tímov. V týchto minútach vynikali najmä brankári, ktorí zneškodnili množstvo gólových situácií. Najlepší zákrok si však v závere pripísal domáci obranca Mário Tóth, ktorý na bránkovej čiare zastúpil brankára Penksu a zabránil tak jasnému gólu Čmelíka. Aj vďaka jeho skvelému zásahu sa zrodila len remíza 2:2, no treba poznamenať, že tento zápas jednoznačne splnil prvoligové kritéria.

Autor: Filip Kubaliak