18.04.2015 19:00 CET
1 : 1
(0:1)

DAC Dunajská Streda - MFK Košice 1:1

Remíza na Žitnom ostrove, ktorá nič nerieši. DAC Dunajská Streda si s Košicami body rozdelil, keď túto deľbu zabezpečil presnou trefou po zmene strán domáci Horváth. Odpovedal na zásah Haskiča, obaja súperi tak bodovali prvýkrát po troch prehrách za sebou.

V tabuľke sa oba tímy od seba teda nepohnú a stále sú bok po boku na 8., resp. 9. mieste. Typická fortunaligová oťukávačka - to bolo jediné, čo v prvých minútach divákom udrelo do očí. Prvá šanca prišla po štvrťhodine hry, Szarka však v dobrej šanci neskóroval. Tofiloského aj bránu preloboval a tak skóre nezmenil. V 20. minúte prišiel prvý gól zápasu, Diaby prihral Haskičovi, ktorý z pravej strany vystrelil k vzdialenejšej žrdi - 0:1.

V 25. minúte nevyšla domácim ofsajdová pasca, Pačinda s Diabym mohli postupovať na bránu, ale strelu Pačindu Polaček chytil. Sľubnú príležitosť si domáci vybojovali po priamom kope a to keď Szabó dal pocítiť jedovku brankárovi Tofiloskému. Macedónec si však poradil a skóre pre svoj tím udržal. V 35. minúte po Turňovej centrovanej lopte strelil Szarka vedľa. O tri minúty neskôr po lopte Szarku sám pred bránou do šance Brašeň, ale Tofiloski mu vybehnutím šancu zmaril. V prvom polčase ešte stihol hlavičkovať mimo brány Tóth, do kabín sa tak šlo za nepriaznivého stavu z pohľadu DAC.

Nič iné ako útočiť teda hostiteľom neostávalo a preto sa po prestávke snažili pred bránou MFK čo to vymyslieť. A veruže sa podarilo, pretože už v 52. minúte mieril Horváth presne a to po kombinácii so Szarkom. Začínalo sa teda odznova - 1:1. Viac vpredu opäť ukazoval domáci celok a túžil po víťazstve. KOšičania sa pomaly, ale isto uspokojovali s remízou, pretože po troch prehrách je bod proti DAC na jeho pôde vždy balzamom ako nepodarkom. V 58. minúte Sarr vysunul Turňu, ktorý trafil ľavú žrď, následnou dorážkou neskóroval ani Szarka, ani Černák.

O dve minúty neskôr po Černákovej prihrávke vystrelil Horváth, ale Tofilovski svojich podržal. V 70. minúte zahrávala Dunajská Streda opäť priamy kop, exekútor Szabó len o centimetre minul bránu hostí. V poslednej desaťminútovke hra trošku upadla, naďalej však boli pri lopte domáci. Košičania si však bod postrážili a po troch prehrách, podobne ale ako aj domáci, si opäť pripisujú do tabuľky niečo navyše. Tam to ale ostáva všetko po starom, susedmi boli tieto tímy aj pred vzájomným duelom.

Autor: Ľubomír Hudačko