01.11.2014 16:30 CET
3 : 0
(1:0)

DAC Dunajská Streda - FK Senica 3:0

Jazda na domácom ihrisku bez prehry v prípade Dunajskej Stredy pokračuje, pričom v 16. kole dokonca prerušila sériu bez prehry hostí zo Senice. Tí ťahali za kratší koniec len druhýkrát v sezóne a tentoraz by deľbu bodov brali iste všetkými desiatimi. Nestalo sa tak a tri body ostali doma po vlastenci Pavlíka a zásahoch Štepanovského s Černákom.

V náročnom podnebí tímy mali čo robiť, aby videli dostatočne zreteľne a bavili divákov peknou hrou. Pernecký sa musel mať na pozore už po piatich minútach, keď zmätky v obrane nevyužil ani Piroška, ani Mukendi. Z diaľky sa totiž lopta do siete nedostala vinou nepresnosti. Prácu mal aj Šulla na druhej strane a to keď sa Ujlaky rútil do možnosti na zmenu stavu. Ešte vysunul Horvátha, no gólom sa situácia neskončila. V 29. minúte Turňa vhadzoval loptu do pokutového územia, následnú strelu Szarku však Šulla zneškodnil. V prvom dejstve mali Dunajskostredčania viac príležitostí na skórovanie, ale zakaždým chýbala presnosť. Z ničoho nič prišiel prvý gól domácich v 42. minúte, keď si po centri dal vlastný gól Seničan Pavlík - 1:0. Sabler v samotnom závere ešte mohol zvýšiť, ale obrana si poradila odkopom a preto sa polčas skončil tesným víťazstvom domácich.

Prestávka dávala silu hosťom zmobilizovať ešte svoju motiváciu na otočenie nepriaznivého skóre. Lenže nepríjemný úder prišiel už po niekoľkých minútach a opäť do siete Šullu. Veľmi dobre sa zorientoval v šanci Štepanovský a upravil stav na 2:0. V tej chvíli by hostia iste brali deviatu remízu v sezóne bez pardonu. Lenže opäť udrelo do ich siete. V 64. minúte Černák predviedol rýchly šprint popri nestíhajúcom Chvátalovi, ktorý ho nedokázal zastaviť a domáci hráč ideálne prestrelil senického brankára - 3:0. Viac toho už domáci robiť nemuseli a pripísali si po čase ďalšie tri body. Zato Senica prehrala len druhýkrát v sezóne, no dosť výrazne. Ukázala málo a to na pôde DACu, ktorý doma neprehráva v roku 2014 na body rozhodne nestačilo.

Autor: Ľubomír Hudačko