27.09.2014 19:00 CET
3 : 2
(0:2)

DAC Dunajská Streda - AS Trenčín 3:2

V lige už nie je ani jeden nezdolaný tím. Postarala sa o to v dohrávke sobotňajšieho programu Dunajská Streda, ktorá na svojom trávniku nedala možnosť tešiť sa z bodovania Trenčínu, hoci prehrávala o dva góly. V závere však mohutne žltomodrí zabrali a napokon penaltou v nadstavenom čase vydolovali víťazstvo.

Pohodlne mohli domáci začať už po niekoľkých sekundách, ale Brašeň lobom na brankára AS nevyzrel. Podobne si Šemrinec poradil aj so strelou Krišta a nepochodil u žltomodrých ani Štepanovský. Ten mieril ranu tesne nad bránu. Kým však DAC hral, Trenčín skóroval. Na druhej strane totiž prišiel otvárací gól duelu, Jairovu prihrávku úspešne zužitkoval Holúbek - 0:1. Hostia následne ožili a výdatne podkurovali domácej defenzíve najmä po krídelnom priestore, kde operoval Nigérijčan Simon. V 35. minúte Trenčín viedol už o dva góly, keď si v sklze zrazil loptu do vlastnej siete stopér DAC-u Tóth. V prvom polčase prakticky mohol rozhodnúť Mišák, ale Jairovu nahrávku nezužitkoval. Viac sa teda toho už v prvom polčase neudialo a na tri body mal zarobené Trenčín.

Všetko vyzeralo pre hostí ideálne aj na začiatku po prestváke. Simon mohol doraziť súpera po desiatich minútach od hvizdu rozhodcu, lenže nemal šťastie pri slabšej strele. Lopta totiž až do brány nedošla. Dvadsať minút pred koncom sa však začali diať veci. Štepanovský zamestnal Šemrinca strelou, ktorá sa však ešte dostala ku Szabovi a bolo znížené - 1:2. To však nebolo všetko, pár minút pred koncom nakopávanú loptu vo vápne nasmeroval hlavičkou do siete Saláta a vyrovnal. Čerešnička na torte prišla v poslednej minúte, keď sa pískala penalta. Szabo si ju zobral na starosť, potrestal faul a vylúčenie Redžiča a premenil ju na konečných 3:2. Znamená to tak vôbec prvú prehru AS v sezóne!

Autor: Ľubomír Hudačko