12.04.2015 19:00 CET
4 : 1
(1:0)

AS Trenčín - ŠPORT Podbrezová 4:1

Celok druhého celku tabuľky AS Trenčín podľa očakávania porazil ŽP Šport Podbrezovú vysoko 4:1 (1:0). Víťazstvo posunulo domácich znovu na čelo tabuľky Fortunaligy.

V úvodných minútach dával o sebe vedieť hosťujúci Nworah. Čogley ho v 6. minúte neustrážil, no prihrávku Vaščák nezužitkoval na nebezpečnú strelu. V 9. minúte založil akciu Rabiu, Holúbek mu nabil späť a prvý menovaný z hranice šestnástky prepálil všetko - 1:0. V 14. minúte Kessel prebehol okolo Greška a jeho center si Minčič skoro zrazil do brány. O minútu prienik Bera do šestnástky skončil strelou, ktorú Penksa dokázal vyraziť. Po rohu Koolwijka mali hostia s odvrátením lopty problémy, loptu napálil Čogley a Penksa sa musel poriadne natiahnuť.

V 29. minúte na opačnej strane nabil Vaščák Nworahovi, ale Nigérijčan vystrelil nepresne. V 41. minúte lopta na šestnástke opäť našla Čogleya a trenčiansky obranca opäť vystrelil veľmi dobre - prudko a presne, no Penksa dokázal zákrokom zasiahnuť. V poslednej minúte polčasu Rabiu obdržal za divadelnú vsuvku žltú kartu. Do kabín išli tímy za stavu 1:0 v prospech domácich.

V úvode druhého polčasu hneď pohrozili domáci. Tentoraz Čogley nevystrelil presne, ale poslal loptu vyše strechy štadióna. Pri prízemnom centri Gubu na Jaira išiel do vkĺzačky Minčič a už druhýkrát si takmer strelil vlastný gól. V 57. minúte lopta na voľného Rabia, chýbali centimetre, aby bol loptu dorazil do prázdnej brány. Dlhý aut Greška skončil až na Vaščákovi pred bránou, ale tiesnený útočník nezakončil. Z ihriska musel pre zranenie Čogley. Jeho náhradník Mondek vysunul v 61. minúte Bera. Trenčiansky hráč "zavrel oči" a prestrelil Penksu - 2:0.

Nworah si hodil loptu do úniku a padá, po ňom neskôr aj Podio. Rozhodca nepíska, ani neudeľuje kartu za filmovanie. V 67. minúte Greško z ľavej strany takmer našiel v pokutovom území Škutku, Nworahova hlavička išla mimo. Minčič sa potom tretíkrát pokúšal o vlastný gól, center z pravej strany usmernil tesne vedľa svojej brány. V 72. Minúte zľava nabíjal Van Kessel a Jairo z voleja ľavačkou zvýšil na 3:0. V 78. minúte po strele Vaščáka nasledovala dorážka, ktorá smerovala do žrde a Škutka na druhýkrát hlavou dorazil do brány - 1:3. V zvere Van Kessel obišiel vybehnutého brankára, dovolil si ešte zaseknúť obrancu hostí a dokopol loptu - 4:1. Hostia ešte vyvíjali aktivitu, domáci zas javili snahu zvýšiť skóre, no zápas sa už dohral bez jeho zmeny. Trenčín zdolal Podbrezovú zaslúžene 4:1 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk