17.04.2015 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

AS Trenčín - Spartak Trnava 1:0

Vedúci celok Fortunaligy AS Trenčín zdolal tretie mužstvo Trnavu najtesnejšie 1:0 (0:0) a stále je na čele súťaže. Trenčania opäť potrebovali na strelenie gólu mnoho šancí, ale napokon sa im ten rozhodujúci dať podairlo.

V úvode nepresne strieľal Bero, na opačnej strane skákajúcu loptu netrafil dobre Casado. O chvíľu sa prebíjal Bero, zakročiť musel obranca i brankár hostí. Nikolič, ktorého dostal do úzkych spoluhráč, odkopával pred Jairom. Tesne pred Kesselom zneškodnil loptu Kelava. V 17. minúte si Jairo pýtal penaltu, ale mohol dostať žltú kartu za filmovanie. Do hráčov pálil v 24. minúte Kessel.

V 28. minúte si s prihrávkou za obranu Trenčína poradil kapitán hostí Janečka a našiel centrom Vojtuša. Vojtuš poslal dobrú, ale slabú strelu, Šemrinec nemal problém. Z ťažkého uhla hlavičkoval Bero a Kelava vyrážal na roh. V 37. minúte sa k lopte vo vnútri šestnástky dostal Bero, vypálil a teč skončil tesne mimo brány. V 42. minúte Vojtuš pálil opäť dobre, ale do stredu brány. Lopta sa odrazila k Janečkovi, ktorý strieľal slabo.

Druhý polčas sotva, čo začal a Trenčín hernú prevahu pretavil do gólu. Do lopty sa zhruba vo vzdialenosti 11 metrov od brány rybičkou hodil Rabiu a Kelava loptu nechytil - 1:0 pre AS. V 53. minúte utiekol na krídle Kessel a spätnou prihrávkou uvoľnil Rabia. V gólovej šanci trafil domáci hráč iba obrancu hostí. O minútu sa dopredu dostal Mikovič, tam ho vykoľajil Rundič, a to až tak, že Trnavčan ani nezakončil. V 58. minúte si Vlasko sám pripravil sólový nájazd, ale obranca Trenčína mu vkĺzačkou odzadu vzal loptu. Hostia pýtali penaltu. Veľmi dobrý center z pravej strany našiel v šestnástke osamoteného Mikoviča ktorý to skúsil z prvej a netrafil.

O minútu Rabiu nasadil k úniku a vysunul Jaira, ten sa však zdržal a nevymyslel nič. V 82. minúte sa hosťom podarilo prečísliť Trenčanov, no Vyskočil pokazil center a bolo po akcii. Dve minúty pred koncom napálil zdiaľky Čonka, Šemrinec sa hodil a vyrazil. V nadstavenom čase dostal loptu ako na podnose opäť Čonka za šestnástkou a pálil vedľa. Vzhľadom na počet šancí domáci Trenčania zdolali tretí celok tabuľky Spartak Trnava zaslúžene 1:0 (0:0) a stále sú na čele tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk