03.08.2014 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

AS Trenčín - Spartak Trnava 2:0

V novej ligovej sezóne zatiaľ Trenčín valcuje všetko, čo mu príde do cesty a pocítila to v dohrávke štvrtého, aj keď nekompletného kola aj Trnava. V dueli pohárových zástupcov Slovenska brali tri body teda domáci a poskočili na priebežné prvé miesto. Vytvorili si tak pohodu pred odvetou na Britských ostrovoch s Hullom City.

Únava oboch tímov bola v úvode značná, veď anglické týždne sa v ich prípade nekonajú pravidelne. Úradovala tak prevažne defenzíva na oboch stranách a diváci si na sľubné šance museli počkať. Tie sa totiž nerodili príliš jednoducho, kombinačný futbal viazol v strede poľa. V 18. min domáci Mišák nepríjemnou strelou zamestnal trnavského gólmana a potom sa na oboch stranách "zomlelo" niekoľko zaujímavých situácií pred bránami, ale bez presného zakončenia. O niečo viac aktivity prejavovali domáci, ktorí v závere polčasu sa mohli ujať vedenia. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva sa do dobrej pozície dostal kanonier Tomáš Malec, ale zblízka nedal jasnú šancu na otvorenie skóre. Na jeho smolu aj smolu Trenčanov trafil len brvno a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

Skóre sa nemenilo ani niekoľko minút po prestávke, pretože oba tímy vyčkávali na chyby toho druhéh a brankári mali chvíľu na skonsolidovanie sa. AS sa snažil síce viac, ale v kombinácii mu naďalej viazla presnosť a finálna prihrávka. Nebolo to ono ani v prechodovej fáze a v momente prekvapenia. Trnava sa spoliehala na protiútoky, ale po hodine hry prepadla. Po rohovom kope krásnou strelou z voleja spoza šestnástky otvoril skóre zápasu domáci Holúbek - 1:0. Zápas tým dostal iskru, na trávniku sa aj pritvrdilo. Domáci však aktívnou ofenzívnou hrou držali svojho súper na dištanc a nedovolili mu rozvinúť jeho snahu o vyrovnanie. Naopak, trnavská obrana musela ešte vyriešiť niekoľko "závarov" pred vlastnou bránou. Už v poslednej minúte nadstaveného času sa do streleckej listny peknou akciou presadil z ľavej strany aj Simon a bolo vymaľované - 2:0. Znamenalo to vôbec prvú prehru Trnavy v tejto sezóne. Trenčín má po tomto víťazstve plný počet 9 bodov a v nekompletnej tabuľke Fortuna ligy 2014/2015 sa dostal na prvé miesto.

Autor: Ľubomír Hudačko