16.05.2015 19:00 CET
3 : 1
(1:1)

AS Trenčín - Spartak Myjava 3:1

Zápas 30. kola Fortunaligy medzi AS Trenčín a Spartakom Myjava lepšie zvládli domáci hráči, ktorí v ceste za titulom zdolali ďalšiu prekážku. Kopaničiarov porazili 3:1 a majú pred druhou Žilinou naďalej 5-bodový náskok.

V 11. minúte Kuzma hlavou z neveľkej vzdialenosti nechal vyniknúť Šemrinca na bránkovej čiare. V 20. minúte sa Guba zľava sám rútil k šestnástke, gólman hostí vybehol mimo pokutového územia a loptu zblokoval. Prvý kľúčový moment prišiel v 26. minúte. Rabiu vyslal pas, uvoľniac Bera do sólového nájazdu. Urminský vybehol a Bera pri zakončení zrazil tak, že Trenčan urobil premet. Nasledoval pokutový kop a červená karta pre gólmana hostí. Po exekúcii Rundiča z bieleho bodu vyhrával Trenčín 1:0.

Hlavička Jaira tesne minula bránu. Vzápätí Jairo opäť hlavičkoval k žrdi a Silničkovi pomohla menšia razancia jeho strely. V 37. minúte však zacentroval z priameho kopu na pravej strane Pekár a Marčok hlavou umiestnil loptu do pravej hornej časti brány. Šemrinec nemal nárok - 1:1.

Pekár zakrátko napálil sprava loptu priamo mdzi tri žrde a Šemrinec vytláčal nad brvno. Prudkú loptu netrafil dobre pred odkrytou bránou iný Myjavčan, oslabení kopaničiari mohli viesť. Po pravej strane potiahol Kessel a nacentroval na dvakrát. Jairo nabil Rabiuovi, a ten halfvolejom napálil hore. Na záver 1. polčasu ešte pohrozili hostia zakončením Kuzmu.

Prečíslenie Trenčanov v druhom polčase eliminovala obrana žltých, ale Kessel loptu získal späť a pokúsil sa zakončiť k opačnej žrdi. V 53. minúte sa v šestnástke s loptou dobre otočil Jairo a trochu nečakane bodcom prestrelil z ľavej strany Solničku - 2:1 pre AS.

V 51. minúte hosťujúca obrana čelila hŕbe centrov. V 64. minúte rozhodca zaváhal: Marček stiahol rukami prenikajúceho Bera pred šestnástkou, čo bola jasná žltá karta, ibaže v prípade kapitána hostí by to bola druhá. Čogley po rohu páli dobre zdiaľky, gólman hostí vyrážal. Hneď nato hlavou posunutú lopta na vzdialenejšiu žrď nenašla pripravených ani jedného z dvoch voľných Trenčanov. Jairo prenechal Kesselovi, strela Holanďana nechala vyniknúť Solničku. V 73. minúte si loptu z priameho kopu postavil Koolwijk a vymietol šibenicu myjavskej brány - 3:1.

Prečíslenie Trenčanov pokazil Rabiu, Čogleyovu bombu Solnička vytlačil nad. Pri veľkej šanci Myjavy sa zrazená lopta pregúľala popred bránu a ďalší hráči na dorážku nedosiahli. Trenčín sa potrápil, ale napokon si po víťazstve 3:1 nad Myjavou pätnásty krát v sezóne propísal za doméce víťazstvi 3 body a udržal si pred druhou Žilinou 5-bodový náskok na čele tabuľky.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk