05.10.2014 19:00 CET
4 : 0
(1:0)

AS Trenčín - Slovan Bratislava 4:0

Ďalší výbuch Slovana, ktorý by už neustál zrejme ani taký velikán ako Arsene Wenger či Alex Ferguson. Katastrofálne výsledky belasých pokračujú, tentoraz nemali šancu v Trenčíne. Tam ich miestny AS vyškolil a štyrmi gólmi nechal pozdraviť z prvého miesta.

V tomto prípade platí to najhoršie nakoniec, tréner František Straka si vypil kalich horkosti až do dna a to v pravdepodobne poslednom zápase na lavičke Slovana. Väz mu síce zlomili slabé výsledky už skôr, ktoré sa postupne nabaľovali, ale s výnimkou zápasu v Berne ani raz neinkasoval výraznejší debakel. Trenčín je však doma silný proti komukoľvek a potvrdil to aj v nedeľňajšej dohrávke. Hostia pokračovali a nadväzovali v bezduchom výkone od začiatku zápasu a nechali Trenčanov hrať svoju hru. To sa im nevyplatilo už po desiatich minútach, Jairo totiž poslal do šance Madua, ktorý nemal problém otvoriť skóre ranou zblízka a bolo 1:0. Trenčania v úvodných minútach na ihrisku kraľovali a iba nedôraz v zakončení zachránil majstra od ďalších gólov. O tri minúty po úvodnom presnom zásahu Jairov pokus z uhla brankár vyrazil. Neujalo sa ani Simonovo sólo, ktoré skončilo až v päťke súpera. Postupne sa hra mierne vyrovnala a k slovu sa dostal aj Slovan. V 23. min vzal Niňajovi v dobrej príležitosti loptu z hlavy Peltier. Na opačnej strane sa uvoľnil striedajúci Holúbek, trafil však iba vlastného spoluhráča. Trenčín si náskok kontroloval, Slovan sa na veľa nezmohol v závere polčasu a preto sa viac gólov nezrodilo v tejto časti hry.

Nabudení Trenčania nemali rešpekt pred majstrom ani náhodou a pokračovali v svojej ofenzívnej nakladačke, či sú to belasí alebo nie. Guba po pravej strane unikol a poslal prudký center do vápna, kde Simon skvele trafil loptu a nedal Pernišovi šancu - 2:0. So Slovanom to už tradične vyzeralo na ihrisku súpera zle nedobre, znížiť však mohol Peltier hlavičkou o niečo neskôr. Ale nedal a preto sa útok domácich po hodine hry zmenil na pokutový kop, faulu sa totiž dopustil Kolčák. Hajradinovič bombou do vinkľa jasne premenil a zvýšil už na 3:0. To však ešte nebolo šetko, nádhernú bodku za skóre dodal ten istý hráč štvrťhodinu pred koncom, keď napriahol z diaľky a vsietil gól mesiaca typickým angličákom. Perniš sa márne naťahoval, viac ako 4000 ľudí tlieskalo domácim, ktorí využili zaváhanie Žiliny a upevnili si prvé miesto. Naopak, Slovan prehĺbil krízu a má o čom rozmýšľať. Ako vedenie, tak aj hráči.

Autor: Ľubomír Hudačko