23.05.2015 17:15 CET
0 : 1
(0:0)

AS Trenčín - MŠK Žilina 0:1

Prestížny zápas medzi novým majstrom Slovenska AS Trenčín a druhým MŠK Žilina skončil tesným víťazstvom hostí, keď 'šošoni' zvíťazili na Považí 1:0 (0:0). Trenčania po záverečnom hvizde odštartovali majstrovské oslavy spolu s divákmi.

Vo štvrtej minúte Šemrinec zasahoval druhýkrát, tentoraz vážnejšie. Kanonier Jelič hlavičkoval brankárovi AS do protipohybu, ten zastavil loptu na čiare. V 9. minúte nabíjal po kombinácii Čmelík Káčerovi spätnou prihrávkou. Strelu zastavil Lobotka. O dve minúty prešiel Kessel typickým spôsobom do šestnástky, jeho pokus vyrazil Volešák na Madua, ale ten trafil vedľa. V 15. minúte Benes loptu dorážal, ale trafil vybiehajúceho brankára.

Neskončila ani prvá 20-minútovka a Čmelík sa sám sprava rútil na Šemrinca. Brankára čerstvého majstra prekonať nedokázal. V 22. minúte Jairo pokazil koncovú dorážku Kessela na jedenástke. Po oblúčika za obranu sa dopredu hnal Káčer, rozhodil ho Rundič. Pred hlavičkou Mihalíka po centri Čmelíka zachránil Čogley. V 42. minúte skúsil ešte Jelič nožničky, ale nepreviedol ich ideálne. Minútu pred koncom polčasu Káčer prisunul loptu Mihalíkovi a jeho strela mierila pod brvno. Šemrinec dokázal vyraziť. Polčas zakončila hlavička Kleščíka mimo brány.

Nebezpečný center pred Čmelíkom odkopol na roh Madu. Hralo sa zo strany na stranu. V 65. minúte Čogley sprava ideálne nabil Kesselovi, tomu lopta možno nadskočila, pretože o málo prestrelil bránu. Tutovka pre domácich. V 72. minúte ekvilibristicky pálil nad Guba. Diváci postupne od fandenia prešli k skandovaniu "Majstri, majstri!" a tešili sa už na pozápasový ceremoniál. Mondek skúšal Volešáka prestreliť z ostrého uhla. V 80. Minúte vážne zahrozili hostia. Zakončoval Špalek, ale do strely sa mu hodil Rundič. V 86. Minúte po pravej strane prešiel Škvarka, nahral Jeličovi a najlepší strelec Žiliny aktuálneho ročníka súťaže z prvej prestrelil Šemrinca - 1:0 pre hostí.

Skóre sa už do konca zápasu nezmenilo, no napriek víťazstvu MŠK Žiliny 1:0 nič nebránilo tomu, aby domáci diváci mohli s hráčmi Trenčína osláviť prvý historický titul pre AS priamo na hracej ploche.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk