17.09.2014 17:30 CET
2 : 2
(0:2)

AS Trenčín - MŠK Žilina 2:2

Trenčín ostáva naďalej bez prehry! A to napriek tomu, že na domácom ihrisku proti Žiline ešte polhodinu pred koncom prehrával 0.2. Heroickým výkonom a dvom zásahom Edmonda však napokon vydrel cennú remízu, gól na 2:2 vsietil v nadstavenom čase. Žilina môže ľutovať, že sa na špici tabuľky neosamostatnila.

Milé gesto sa ušlo Milošovi Volešákovi ešte pred úvodným hvizdom, bývalý zamestnávateľ si uctil jeho výkony v tíme AS. Súčasný mančaft skúseného gólmana na Sihoti začalo aktívnejšie a Jelič mieril vedľa žrde už po niekoľkých minútach hry. O desať minút potiahol akciu po krídle Simon, na jeho prihrávku si však nikto nenabehol. V 16. min Mihalík oklamal Kleščíka. Jeho technickú strelu v poslednej chvíli tečovali brániaci hráči. Žilinčania boli v prvom polčase aktívnejší a prehrávali Trenčín jeho vlastnými zbraňami. Napriek tomu bol domáci tím ku gólu blízko v 27. min. - Jairo našiel v šestnástke Mišáka, no ten z ôsmich metrov trestuhodne prestrelil. Trest prišiel už o tri minúty. Jelič dostal loptu do behu a tvrdou strelou prekonal Šemrinca. Lenže to nebolo všetko, v závere polčasu sa ešte Piaček krásne presadil hlavičkou k žrdi na presný center a stanovil polčasový výsledok pre svoj tím o dva góly.

Aj po prestávke mali hostia loptu na kopačkách častejšie a robili všetko preto, aby sa stav čo najdlhšie ustálil na dvojgólovom vedení. Lenže platilo to len tesne niečo do hodiny hry. Potom sa do šance dostal Edmond a nekompromisne Jairov center poslal do siete, čím znížil na 1:2. To domácim dalo krídla, ktoré tak potrebovali už oveľa skôr. Chystali sa na postupné toky a tlak, lenže ich heroickosť zabrzdil Mondek červenou kartou. Nič iné ako faul však neostávalo urobiť, pretože Jelič šiel na bránu sám. Následne sa tak Žilinčanom vytvoril väčší priestor na útočenie do otvorenej obrany. Všetky snahy lídra však dokázala obrana ustrážiť. V závere sa viac rozdávali kartové tresty a diskutovalo ako sa hral futbal. Domáci sa však ešte dôkladne pripravili na poslednú štandardnú situáciu pred Volešákom a urobili dobre. Možno poznali slabšie chvíľky ich bývalého brankára už v službách MŠK, pretože lopta do vápna bola dlhá a po nedorozumení gólman s Wilianom ľahko prišli o loptu. Obrana hostí sa ju snažila odkopnúť, ale Edmond bol rýchlejší a poslal ju do siete vyrovnávajúcim gólom - 2:2. Trenčín si tak v hodine dvanástej udržal neporaziteľnosť, Žilina ostala prvá. Mohla mať však viac.

Autor: Ľubomír Hudačko