17.08.2014 19:00 CET
4 : 2
(1:1)

AS Trenčín - MFK Košice 4:2

Prvé body pre Košice sa črtali najreálnejšie v novom ročníku na pôde Trenčína, keď otočili stav z 1:0 na 1:2. Avšak, potom nasúkal František Kubík hattrick a plány tak ostali len vo hviezdach. Šiesty zápas ligy a šiesta prehra. Za to Trenčín vystúpal na čelo tabuľky.

Veľmi ťažkú ituáciu mali pred sebou východniari, pretože vedeli, že by bolo načase bodovať. V Trenčíne sa však nevyhráva ľahko sa už sa o tom presvedčili aj kluby so silnejším kádrom. AS bol jasným favoritom a tak aj do zápasu vstúpil. Mal loptu viac na kopačkách a skúšal otvoriť skóre. A podarilo sa to po polhodine hry, keď sa pekne uvoľnil Simon a tvrdou ranou pred bránou ešte hľadal kolegov. Holúbek bol včas na mieste a zblízka rozvlnil sieť - 1:0. Tofiloskému preto nebolo nič platné, že si predtým poradil so šancou Hajradinoviča. Lenže Košičania ožili a o päť minút bolo vyrovnané. Haskič hlavičkou nedal Volešákovi šancu a tak sa začínalo odznova. Takisto sa týmto skóre išlo aj do kabíny na polčas.

Opäť to mohlo byť o niečo veselšie pre Trenčín tesne po prestávke. Holúbek ale svoj druhý gól nepridal, hlavičkoval totiž len tak, že to Tofiloski vedel eliminovať. Šok preto prišiel na druhej strane. Haskič bol pri chuti a povzbudený vyrovnávajúcim gólom mal veľkú šancu v spolupráci s Korijkovom, ktorú aj premenil a bolo 1:2. O dve minúty sa pokúsil o vyrovnanie Hajradinovič. Jeho priamy kop ale našiel opäť pripraveného gólmana Košíc. Trenčín pridával na obrátkach. Holúbekova technická strela z 25 m nezapadla do brány. To sa v 76. minúte podarilo až Kubíkovi, ktorý ťažil z centra Simona a vyrovnal na 2:2. V závere zápasu sa dostal za obranu Trenčína striedajúci Diaby, ale pred africkým zakončovateľom zakročil Volešák. Gól tak priniesla hneď následujúca akcia. Krásna nahrávka dopredu našla opäť čihajúceho Kubíka, ktorý v sklze nemal problém dopraviť loptu do siete - 3:2. Zápas skvelých obratov sa musel páčiť, ale to nebolo všetko. Kubík ešte pridal v poslednej minúte aj svoj tretí gól, čím dokonal hattrick a dokonale pomohol otočiť svojmu tímu takmer stratený duel z 1:2 na 4:2. Znamená to, že AS sa posunul na čelo tabuľky, Košice ostávajú na poslednom mieste a bez bodu aj po šiestej prehre v lige za sebou!

Autor: Ľubomír Hudačko