13.03.2015 19:00 CET
2 : 0
(1:0)

AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 2:0

Favorizovaný Trenčín výrazne dominoval po celý duel 22. kola Fortunaligy a Zlaté Moravce zdolal na domácej umelej tráve jednoznačne 2:0. AS sa tak minimálne dozajtra ocitlo na čele tabuľky najvyššej súťaže.

Charizopoulos preveril domáceho gólmana prvýkrát až v deviatej minúte. Šemrinec bol pozorný. Jairo mal na ľavom krídle dostatok času i priestoru a uvoľnil vo vnútri šestnástky Van Kessela. Holanďan neprepálil obranu hostí, ktorá jeho strelu odrazila. Bero našiel na pravej strane Van Kessela, ktorý sa dostal až do šestnástky. Jeho finálna prihrávka bola opäť zblokovaná, tentoraz na roh. Trenčín výrazne dominoval, neraz natlačený až v šestnástke Moraviec. V 19. minúte sa Bero preštrikoval do šestnástky, nahrával z uhla pred bránu. Kováč loptu vyrazil a Holúbek napálil zase iba doňho. V 21. minúte Moravce navštívili polovicu Trenčína, ale o loptu prišli.

V 27. minúte sa do veľkej príležitosti hnal Holúbek. V šestnástke mu v poslednej chvíli vypichol loptu hosťujúci obranca. Po polhodine hry a jednej minúte Jairo pálil po zahraní rohového kopu z päťky do vybehnutého Kováča. Odrazu všetko mohlo byť inak. Loptu, ktorá od hosťujúceho hráča smerovala za čiaru, ponáhľajúci sa Trenčania udržali v hre, no vzápätí o ňu prišli. Pavelkovi vyšla kľučka v šestnástke AS a ocitol sa pred Šemrincom. Trafil však dobiehajúceho Čogleya. Moravce nevyužili stopercentnú šancu a skóre hneď nato otvorili domáci. O zmenu stavu sa postarala trojica pohyblivých legionárov tmavej pleti. Madu v strede poľa vysunul Van Kessela, ktorý priťukol z prvej na zbiehajúceho Jaira, a ten sám pred Kováčom napálil pod bližšiu šibenicu - 1:0.

Ďalšia veľká šanca Bera v 37. minúte skončila strelou do Kováča. Individuálnu akciu Lobotku videli diváci v 38. minúte. Trenčan si nenechal vziať loptu, dostal ju od neho Van Kessel a vypálil zprava veľmi dobre. Kováč opäť zachránil. Trenčín sa nadobro udomácnil na polovici hostí, ktorí boli v tejto chvíli slabší už vari vo všetkých ukazovateľoch. Trenčanom sa ale darilo spaľovať i najväčšie príležitosti. Kombinačná akcia uvoľnila Van Kessela, ktorý počkal na Bera a útočník AS netrafil loptu z niekoľkých krokov pred bránou dobre. Niekoľko sekúnd pred koncom polčasu z diaľky poriadne vyprášil Kováčove rukavice Čogley.

Druhé dejstvo prinieslo rovnaký obraz ako celé prvé: Trenčín od prvých sekúnd obsadil polovicu hostí. Veľká chyba Čogleya v obrane darovala síce loptu Moravčanom, no hráč, ktorý ju získal, hneď skončil na zemi bez cudzieho zavinenia. V 54. minúte dobrá prihrávka našla nabiehajúceho Bera, ktorý z niekoľkých metrov zase nechal vyniknúť Kováča. Technická paráda jedného z Trenčanov, keď prvému protivníkovi v červenom drese nasadil jasličky a druhého obišiel otočkou, vyvolala potlesk priaznivcov na otvorenej scéne. Na konci rýchlej akcie Trenčína v 60. minúte bol Jairo, ale z uhla trafil len bočnú sieť.

O minútu Orávik spoza šestnástky spôsobil domácemu gólmanovi menšie problémy, Šemrinec vyrážal. Po dravom prieniku Gubu našla nahrávka Van Kessela, ten od čiary prihrával do rúk Kováča. Trenčín nezvýšil skóre a Moravce v 67. minúte zavelili k rýchlemu brejku. Pavelka si upravil pozíciu na šestnástke, pričom nenahral celkom voľnému Orávikovi po svojej ľavici. Strela prvého menovaného úspech neslávila. V 71. minúte Trenčania prenikli do šestnástky a Guba pätičkou uvoľnil Bera. Mladý hráč nepremenil ďalšiu vyloženú šancu. O tri minúty Rabiu oblúčikom prehodil obrannú líniu hostí a Kingsley Madu tesne pred Kováčom trafil vybiehajúceho gólmana.

V 75. minúte Van Kessel obišiel, čo mu stálo v ceste. Pred Kováčom nenahral spoluhráčom, najmä voľnému Gubovi, ale zakončil sám. Kováč znova vyrazil. Trenčín tak ďalej kopil gólové šance. Kesselova prihrávka z pravej strany prešla nerušene celou šestnástkou, no nenašla nikoho. Loptu dobehol Madu a posadil ju presne na hlavu Bera. Ak by už z troch metrov nebol trafil bránu ani tentoraz, iste by voči nemu bolo vznesené obvinenie za budenie verejného pohoršenia.

Trenčín si ďalšiu šancu v 81. minúte mohol dovoliť nepremeniť. Guba potom podstrelil Kováča a lopta minula opačnú žrď. Dobehol ju Van Kessel a z uhla netrafil prázdnu bránu. Trenčín držal loptu, Moravce si nemohli z čoho vypracovať šancu. Pred koncom sa zoči voči Šemrincovi ocitol jeden z útočiacich hráčov, ale domáci brankár bol spoľahlivý. V nadstavenej minúte Trenčania uvoľnili Bera, ktorý išiel sám na brankára hostí a hoci ho k zemi napokon zrazil obranca, pridlho váhal. Tvrdý stret spôsobil zdravotné problémy samotnému Berovi aj gólmanovi Kováčovi. Vzápätí rozhodca Samotný duel ukončil. Trenčín zdolal predposledné Zlaté Moravce 2:0, pričom herne od prvej do poslednej minúty výrazne dominoval. AS sa vyhupol na čelo Fortunaligy, avšak momentálne druhá Žilina má ešte k dobru zajtrajší zápas v Trnave.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk