21.03.2015 17:30 CET
3 : 0
(1:0)

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 3:0

V tabuľke o skóre druhý Trenčín zdolal vo svojom domácom vystúpení v 24. kola Fortunaligy Dunajskú Stredu vysoko 3:0 (1:0) a minimálne do nedele sa stal vedúcim celkom súťaže pred druhou Žilinou.

Lastovičkou hostí bola hneď úvodná minúta, keď Štepanovský poslal loptu do šestnástky, ale Szarka ju nespracoval. Už o minútu Bero dostal nahrávku, po ktorej by bol išiel sám na brankára. Útočníkovi Trenčína sa ju však nepodarilo spracovať. Ibaže o ďalšiu minútu sa už Trenčín mohol radovať. Čogley vysunul Van Kessela, ktorý prenikol do šestnástky a z ľavej strany vonkajším priehlavkom napálil k opačnej žrdi - 1:0 pre AS. Početní fanúšikovia Dunajskej Stredy sledovali štandardku svojho tímu vo 8. minúte, no z 30 metrov. Center Sesara narobil problémy Šmerincovi centrom do vápna. Hráči Trenčína loptu nezasiahli a trenčiansky gólman ju zasiahol iba končekmi prstov.

V týchto chvíľach dominoval hosťujúci tím, ktorý sa dokonca usadil na polovici Trenčína. V 13. minúte domáci zakontrovali, Rabiu potiahol po ľavom krídle, nahral voľnému Mondekovi, ktorý tesne nedosiahol. V 16. minúte Lawrence uspel na ľavej strane a prihral do čistej šance Berovi, ktorého eliminovala obrana. Dunajská Streda stále s vysokým presingom, ak však Trenčín poslal dlhú prihrávku dopredu, hrozilo to prečíslením. V 20. minúte musel z ihriska dole zranený Šnirc, zranenie po tvrdom súboji už nerozchodil. V 29. minúte v šestnástke hostí zakončoval Kessel, ale namieril vysoko nad.

V 34. minúte to skúšal Szarka spoza šestnástky; loptu Trenčania zblokovali. V 39. minúte Kessel z ľavého krídla poslal nepresný center. O minútu Sesar zahral priamy kop, odrazená lopta padla k Szarkovi a ten z otočky pálil rovno do Šemrinca. Nebezpečná situácia. V 42. minúte pred Jairom na opačnej strane odvrátil Mihalík. Dve minúty pred koncom polčasu hostia domácich prečíslili. Brašen čakal na lepšie postavenie spoluhráčov. Keď napokon vystrelil sám, trafil Čogleya a ten to veľmi ťažko predýchaval. Po jednej nadstavenej minúte úvodný polčas skončil.

Prvá menšia hrozba po centroch domácich do šestnástky prišla po troch minútach druhého dejstva, no dôležitejšia bola 50. minúta. Trenčiansky tlak vyvrcholil strelou Mondeka. Poláček sa po lopte hodil a zasiahol ju, no dostala sa k Rabiuovi, ktorý doklepol do prázdnej brány - 2:0. V 52. minúte z pravej strany strieľal Kessel, ale len na Poláčeka. Nasledovala pasáž, keď sa hra ocitala prevažne v strede ihriska. Ozvláštnila ju iba séria autových vhadzovaní. Množstvo poriadne narazených hráčov rozšíril Rabiu; Štepanovského odkop ho trafil priamo do hlavy. Aj jemu sa späť na nohy vstávalo ťažko. Chvíľu si na umelej tráve poležali aj Brašen s Čogleyom, ktorí sa zrazili v strede ihriska.

V 66. minúte z veľkej diaľky vystrelil Ljubičič. Šemrinca zmiatol odskok lopty a loptu vyrazil. DAC sa opäť dostal do šestnástky, kde spadol Szarka a hostia si pýtali penaltu. V 69. minúte sa do dobrej streleckej pozície dostal Szarr. Loptu si ešte upravoval a strelu mu zblokoval Rundič. V 74. minúte útočili hostia s ôsmimi hráčmi na súperovej polovici, hnaní svojimi priaznivcami. Ich tlak rástol a v 75. minúte z otočky preveril Šemrinca Szarka. O minútu nato Kessel z ľavej strany dokázal nacentrovať presne na hlavu Jaira, ktorý loptu iba posunul do rúk Poláčeka. Séria tvrdých súbojov pred trenčianskou bránkou skončila odkopom Čogleya pred Szarkom.

V 86. minúte stroskotal na poslednom obrancovi nový hráč na ihrisku Edmond. No už vzápätí sa legionár tmavej pleti dočkal. Na pravej strane veľkého vápna si narazil s Kollwijkom, ktorý ho v šestnástke vysunul pätičkou a Edmond chladnokrvne zakončil pomedzi nohy brankára Poláčeka. Trenčín išiel do trojgólového vedenia. V druhom polčase sa nadstavovala jediná minúta.

Trenčín zdolal Dunajskú Stredu, hoci tá nebola iba sparingpartnerom, vysoko 3:0 (1:0). Minimálne do nedele má tak Fortunaliga nového lídra, ktorým je práve trenčiansky AS. Pred Žilinou získal víťazstvom nad celkom zo Žitného ostrova trojbodový náskok. Navyše v jarnej časti ani po štyroch zápasoch nenašiel premožiteľa.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk