12.07.2014 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 2:1

Do novej sezóny vstúpil strieborný Trenčín víťazne, keď si poradil s húževnatou Dunajskou Stredou tesným, ale trojbodovým výsledkom. Skóre otvoril v prvom dejstve Simon, aby po zmene strán zvýšil Kleščík. Radványiovci v závere už len korigovali Brašeňom.

Miestami to bol hlavne boj domácich proti pevne organizovanej obrane žltomodrých. V úvode si napriek tomu prvú šancu po piatich minútach vypracoval navrátilec Kubík. Dostal do behu dobrú nahrávku, ale z ľavej strany ranu z uhla mieril len do brvna. Navyše, brankár mal situáciu pod kontrolou. Kontrovať mohol oproti Horváth, ale dobrú prhrávku na vedúci gól takisto nepremenil. Tesne pred štvrťhodinou hry bol tesne pred šestnástkou faulovaný Simon a po jeho priamom kope sa druhýkrát v zápase triaslo brvno. Po polhodine hry sa po kolmici snažil o zakončenie Kubík, no v bežeckom súboji bol hosťujúci gólman úspešnejší. O tri minúty boli už Trenčania úspešnejší. Brániacich hráčov vycvičil Kubík, loptu posunul na Simona. Ten si vytvoril priestor, nedal šancu obrane a presnou strelou k žrdi urobil štatistu aj z brankára - 1:0. Dotretice však ešte v prvom dejstve znelo brvno a opäť na strane DAC. Peknú ranu doňho namieril Lobotka a tak skóre sa už do polčasu nemenilo.

DAC sa po zmene strán trochu osmelil a bol to tím Mikuláša Radványiho, kto si vypracoval prvú šancu. Brankár Trenčína však mal dobrý postreh a Brašeňovu strelu poza svoj chrbát nepustil. Málo razantne pre zmenu zakončiť Hajradinovič po akcii v spolupráci so Simonom. AS dosiahol dvojgólové vedenie, keď hlavou poslal loptu do siete Kleščík a bolo 2:0. Pätnásť minút pred koncom sa tvrdou strelou z 25 m prezentoval Ramon, no jeho pokus s námahou vyrazil Penksa na rohový kop. V závere sa Dunajská Streda snažila o kontaktný gól a ten sa jej aj podarilo streliť. Rohový kop tentoraz už Brašeň využil najlepšie ako mohol a nedal Volešákovi šancu - 2:1. Dunajská Streda už mala málo času na vyrovnanie, navyše, ešte mohla inkasovať. Mišák však svoju akciu do gólového konca nevytiahol a preto Trenčín vydoloval tesné víťazstvo o jeden gól.

Autor: Ľubomír Hudačko