05.04.2014 19:00 CET
0 : 3
(0:1)

Trnava hladko zvíťazila v Myjave

Súboj Spartakov priniesol jednoznačného víťaza. Tým sa stal trnavský Spartak, ktorý na pôde Myjavy zvíťazil presvedčivo 3:0. Kopaničiari tak neskórovali už tretí zápas v rade.

Úvod zápasu nepriniesol veľa šancí, no zápas mal aspoň slušnú atmosféru, o ktorú sa starali oba fankluby. Prvej vážnejšej šance sme sa dočkali po štvrťhodine hry, no Oršula nedokázal zúžitkovať svoju vydarenú individuálnu akciu. Zaujímavé akcie sme síce registrovali len sporadicky, no po polhodine hry sa hosťom podarilo otvoriť skóre. Spätná prihrávka sa dostala až ku Sabovi, ktorý si ešte pekne zasekol obrancu a s prehľadom prekonal Solničku - 0:1. Hostí tento gól povzbudil a o desať minút mohol zvýšiť Kuzma. Ten však po peknej spolupráci s Vlaskom mieril tesne nad. Do konca prvého polčasu sa ešte dostal do dobrej pozície Kosík, no ten nesprávne volil spätnú prihrávku, ktorú už hostia dostali do bezpečia.

Kopaničiari nastúpili do druhého dejstva s cieľom vyrovnať stav duelu. O to sa mohol už v 52. minúte postarať Šulek, no ten po krásnom centri Daniela mieril hlavou tesne vedľa. Trnavčanom sa o šesť minút podarilo navýšiť svoje vedenie. To poistil presným zásahom Kamil Kuzma, ktorý sa poľahky presadil po peknej prihrávke Saba - 0:2. Vzápätí mohol Kuzma opäť skórovať, no jeho technický pokus si už Solnička postrážil. O desať minút neskôr mohol streliť kontaktný gól Pekár, no jeho prudký pokus opečiatkoval hornú tyč Rusovovej bránky. Myjava v týchto minútach myslela predovšetkým na ofenzívu, čo sa jej v 81. minúte vypomstilo. Trnava totiž zvýšila na rozdiel triedy a pri góle bol opäť Erik Sabo. Jeho strelu síce Solnička chytil, no pri dorážke Hodeka už bol bezmocný - 0:3. V závere sa už stav nemenil a Trnava si tak po jasnom víťazstve 3:0 pripisuje tri body.

Autor: Filip Kubaliak