26.10.2013 18:00 CET
2 : 2
(2:1)

Myjava v závere prišla o víťazstvo proti Slovanu

Šláger 15. kola Corgoň ligy medzi Myjavou a Slovanom Bratislava priniesol zaujímavý zápas. Spartak famózne vstúpil do zápasu, ale Slovan sa po dvoch inkasovaných góloch prebral a dokázal aspoň vydrieť remízu, ktorá sa však nerodila ľahko. Na celkových 2:2 totiž zrovnával hosťujúci Hlohovský až v 86. minúte.

Zápas začal od úvodu veľmi aktívne z oboch strán. Prvú vážnejšiu šancu mal Slovan už v druhej minúte, kedy však Milinkovičovu strelu Solnička zneškodnil. O štyri minúty sa Spartak dostal do vedenia, keď Urgelova pekná strela skončila za Putnockým - 1:0. Kopaničiari pokračovali v aktívnej hre a svoje vedenie zvýšili už o päť minút. Druhý gól padol po rohovom kope, po ktorom sa lopta dostala na zadnú tyč k Šulekovi a ten krásnou strelou od tyčky prekonal hosťujúceho brankára - 2:0. Tento moment akoby hostí nakopol k tomu, aby začali hrať lepší futbal. To sa im celkovo aj darilo a kontaktný gól strelili tesne pred polhodinou hry. Konkrétne v 28. minúte zahrával priamy kop Marko Milinković a srbský legionár preukázal svoje technické danosti - 2:1. Už o štyri minúty mohol vyrovnať Grendel, ale z dobrej pozície neprekonal bravúrneho Solničku. Do konca prvého polčasu sa už skóre nemenilo.

Hostia vstúpili do druhého polčasu a úmyslom streliť čo najskôr vyrovnávajúci gól. Z toho sa mohli radovať už v 48. minúte, Grendel však mieril tesne nad. Tesne pred hodinou hry mal obrovskú šancu Kladrubský, stopér Černáček následne skvele zastúpil brankára Solničku a skvelým zákrokom vykopol loptu spred bránkovej čiary. V nasledujúcich minútach mal síce hosťujúci tím optickú prevahu, ale do šancí sa im dostávať príliš nedarilo. Keď sa už zdalo, že vypredané hľadisko na kopaniciach uvidí víťazstvo domácej Myjavy, hostia vyrovnali. V 86. minúte sa úspešným strelcom stal Filip Hlohovský, ktorý bol v čase skórovania na ihrisku len niekoľko sekúnd po striedaní. Presadil sa totiž presnou hlavičkou po centri Bagayoka z pravej strany - 2:2. Slovan teda v hodine dvanástej vybojoval aspoň bod, s ktorým však rovnako nemôže byť spokojný.

Autor: Filip Kubaliak