19.04.2014 19:00 CET
2 : 0
(0:0)

Spartak Myjava - FK Senica 2:0

Ďalšie derby pre Myjavu! Poraziť Senicu doma je sladký bonus, ak majú šancu na poháre aj práve kopaničiari. Po góloch Kosíka a Černáčka sú ďalšími ašpirantmi na bronz! Záhoráci si pre zmenu skomplikovali svoje možnosti a budú mať čo dobiehať v závere ročníka.

Duel začal dobrými situáciami pred šestnástkami, len finálna fáza trochu pokrivkávala. Najprv sa síce hráči len zastreľovali, ale potom mali prácu aj brankári. Hosťujúci Irobiso a na domácej strane Pekár v 21. minúte, resp. Šulek v 23. minúte mali sľubné možnosti, ale nevyužili ich vo svoj prospech. V 25. minúte pekne priťukol Irobiso na Pirosku a jeho tečovanú strelu smerujúcu k žrdi vyrazil Solnička bravúrnym zákrokom. Po polhodine hry vyviezol loptu domáci Siva, Pekár si narazil s Kosíkom a následne tiesnený v sľubnej pozícii mieril nad bránu. O tri minúty si vymenil loptu Daniel so Sivom, Daniel sa dostal do zakončenia, no strela bola zblokovaná. Päť minút pred koncom polčasu mal nádej na gól domáci celok, ale skóre sa nemenilo. Pritom Šulla vyrazil Danielovu strelu len do žrde a veľa nechýbali. Polčas sa však skončil bez gólov a diváci si museli na zásahy počkať po zmene strán.

Ako prvý sa chcel presadiť do myjavskej siete aktívny Piroška, ale nemieril spoza vápna prudkú trefu, takže do listiny sa nezapísal. Neskôr potom pálil nebezpečne Pekár, ale ani on sa ku korune kráľa strelcov nepriblížil ďalším zásahom. V 59. minúte sa už tribúny radovali, center z kraja od Pekára našiel pred bránou Kosíka a ten sa nemýlil - 1:0. Aktívny Pekár zakončoval v 62. minúte vedľa brány a v 68. minúte v dobrej pozícii minul loptu. Záhoráci preverili domáceho "gólmana" priamym kopom Mazáňa v 77. minúte, Solnička vyboxoval. V 84. minúte zahrávali kopaničiari rohový kop, lopta sa dostala až k Černáčkovi a ten zblízka zvýšil na 2:0. Hostia si tak pripísali ďalší nezdar a po červenej karte Kosorina ešte viac svoje šance na bodovanie znemožnili. Musia si tak poradiť v zostávajúcich dueloch oveľa lepšie, ak chcú hrať v pohárovej Európe aj v budúcej sezóne. Naopak, Spartak veľmi príjemne prekvapil a skvelú štvrtú priečku z vlaňajška môže vylepšiť bronzom. To by bola paráda na kopaniciach!

Autor: Ľubomír Hudačko