18.10.2013 18:30 CET
0 : 3
(0:0)

Trenčín prekvapujúco vyhral na pôde majstra

V úvodnom zápase a zároveň šlágri 14. kola Corgoň ligy sa zrodilo prekvapenie. Trenčín dokázal zaskočiť lídra tabuľky a na pôde Slovana Bratislava po vydarenom druhom polčase zvíťazil rozdielom triedy 3:0.

Od úvodu mal zápas slušný náboj, miernu prevahu mali hosťujúci hráči. Šlágru kola chýbala akurát lepšia divácka kulisa, ktorú by si takýto duel rozhodne zaslúžil. Na Pasienky si totiž v piatok večer našlo cestu iba niečo cez dvetisíc ľudí, čo je veľmi málo. Tesne pred štvrťhodinou hry mohol po zaváhaní Bagayoka otvoriť skóre Willian, no ten už nemal dostatok priestoru na to, aby prekonal Putnockého. Postupne však začali preberať iniciatívu hráči Slovana, ktorí sa mohli dostať do vedenia tesne po polhodine hry. Konkrétne v 32. minúte sa do dobrej pozície dostal Milinković, ale srbský stredopoliar mieril tesne vedľa ľavej žrde. O dve minúty neskôr sa domáci rútili do prečíslenia, na ktorého konci bol Vittek, no jeho zakončenie bravúrne zneškodnil Volešák. Skúsený slovenský útočník narobil Volešákovi starosti aj v 37. minúte, kedy sa musel potrápiť s jeho presnou hlavičkou po rohovom kope. V závere prvého polčasu sme už nič vážne nevideli a mužstvá sa teda rozchádzali do šatní za bezgólového stavu.

Trenčín vstúpil do druhého polčasu skvelým spôsobom. Od začiatku hral aktívnejšie a v 52. minúte mali po faule na Williana k dispozícii pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil stopér Peter Kleščík, ktorý túto príležitosť pretavil do úvodného gólu hostí - 0:1. Slovan následne zvýšil aktivitu, no efekt bol presne opačný. Hostia totiž päť minút po hodine hry zvýšili svoje vedenie. Po krásnej prihrávke sa uvoľnil Gino Van Kessel, ktorý umiestnenou strelou s chladnou hlavou prekonal Putnockého - 0:2. V nasledujúcich minútach sa belasí stále snažili o strelenie gólu, no ich nádeje boli pochované v 75. minúte. Róbert Vittek totiž po faule na Baéza uvidel priamo červenú kartu. V závere zápasu Slovan v podstate iba dohrával, no skóre sa predsa ešte raz menilo. V 89. minúte sa do listiny strelcov zapísal Jakub Holúbek po presnom zakončení z otočky po peknej akcii AS - 0:3. V záverečných minútach sa už nič vážne neudialo a Trenčín si po vyše siedmich rokoch pripisuje víťazstvo na bratislavskej pôde.

Autor: Filip Kubaliak