07.04.2014 18:30 CET
1 : 0
(1:0)

MŠK Žilina - FC Zlaté Moravce 1:0

Konečne to prišlo! Z troch bodov na jar sa už raduje aj Žilina, zvládla zdolať v dohrávke Zlaté Moravce a priblížila sa súperovi na rozdiel siedmich bodov. Dokonca si udržala aj čisté konto, vsietila síce iba jede gól, ale aj ten stačí na výhru.

Úvod patril trochu hluchej fáze, tímy sa spoznávali, prvú šancu mal okolo štvrťhodiny hry Mazan. Jeho bomba smerom na brankára mierila sľubne a napokon skončila tesne nad. Možnosť na zmenu skóre mal onedlho aj Wiliam, ale Pintér skvele loptu vypichol a znemožnil nádeje hostí. V 20. minúte boli Žilinčania blízko k prvému gólu, prečíslenie štyroch proti dvom však pokazil veľmi zlou prihrávkou Škvarka. Žilina zatlačila súpera do šestnástky a gól už visel vo vzduchu. Škvarkovu strelu v 33. minúte bravúrne vytlačil brankár Kuciak, Guba o dve minúty v ťažkej pozícii hlavičkoval vedľa, po ňom Lupčo zblízka napálil iba Kuciaka a gólman Zlatých Moraviec ochvíľu neskôr zlikvidoval aj Lupčovu krásnu technicku strelu. Bol z toho rohový kop, po ktorom sa k odrazenej lopte na hranici šestnástky dostal Mihálik a nechytateľnou delovkou do pravého horného rohu otvoril skóre - 1:0. To dodalo sily do žíl práve domácim hráčom a aj vďaka tomu už gól do polčasu neinkasovali.

Na rade tak boli po zmene strán hostia, prvú možnosť mal ale opäť šošon William. V rýchlom brejku však nezasiahol loptu dobre a preto si nádej na gól zmaril sám. Veľké šťastie mal Krnáč tesne pred hodinou hry, keď sa nebezpečná lopta v jeho teritóriu po odrazoch neskotúľala do brány, ale tesne vedľa. Sľubne vyzerala postupná kombinačná akcia, ktorú na konci 65. minúty rozbehli domáci. Na hranici šestnástky však Škvarka možno trochu zbytočne zbrzdil postup svojich spoluhráčov, posunul loptu na pravú stranu, kde čakal voľný Jurčo, vyskúšal krížnu strelu ľavačkou, ale vôbec nemieril presne. Hostia potom stratili loptu a prepadli v defenzíve, čím sa Žilinčania dostali do protiútoku troch proti jedinému obrancovi, ktorým bol Chren a iba jeho riskantný, no čistý a dôležitý zákrok zabránil Williamovi skórovať. V 72. minúte čosi podobné vyparatil Williamovi pred šestnástkou Chrappan, lopta však skončila priamo pred Jurčom, ktorý z 20-tich metrov pálil krásne, no Kuciak vytiahol ešte lepší zákrok a vyškriabal. Tutovú šancu na vyrovnanie zahodil v 86. minúte hosťujúci Candrák. Pintér s rozvahou poslal z ľavej strany do odkrytej šestnástky ideálny center, Candrák mal pred sebou prázdny priestor a iba brankára Krnáča, no kým si loptu spracoval, boli pri ňom obrancovia a jeho zakončenie nebolo presné. Žilina si tak konečne vybojovala tri body na jar a dotiahla sa mierne na svojho súpera, stále však ostáva na 10. mieste so sedembodovým mankom. Víťazstvo ale môže vliať sily do ďalších bojov a lepšie zajtrajšky.

Autor: Ľubomír Hudačko