19.04.2014 17:30 CET
3 : 0
(2:0)

MŠK Žilina - FC Nitra 3:0

Žilina sa včas spamätala a v 27. kole zaznamenala dôležité víťazstvo. Zverenci Adriána Guľu konečne prelomili streleckú smolu a na domácej pôde zdolali Nitru rozdielom triedy 3:0. Týmto triumfom sa šošoni zrejme definitívne odpútali z prípadného boja o záchranu.

Žilina vstúpila do zápasu najlepším možným spôsobom. Do vedenia sa totiž dostala už v 5. minúte, kedy William ponúkol vyloženú šancu Škvarkovi a ten sa nemýlil - 1:0. Tento gól domácich nakopol a hráči MŠK hrali s obrovskou chuťou. Pred štvrťhodinou hry mohol skóre navýšiť Jurčo, no ten skvelú prihrávku Mihálika nezúžitkoval. Skúsený útočník Pavol Jurčo sa vo veľkej šanci opäť ocitol o desať minút neskôr. Vtedy mu skvele nahrával Hučko, ale domáci zakončovateľ mieril vedľa. V 35. minúte to už šošonom vyšlo znova. Z Williamovej práce opäť ťažil Škvarka, ktorý tak vsietil druhý gól v zápase - 2:0. V závere prvého polčasu sa už nič vážne neudialo, po polčasovom hvizde teda odchádzali domáci hráči podstatne spokojnejší.

Domáci skvele zachytili aj úvod druhého polčasu. Síce sa najprv Pečovského strela neujala, no v 54. minúte už Putnocký inkasoval aj po tretíkrát. Stalo sa tak po krásnej individuálnej akcii Mabouku, ktorý sa po pravej strane predral až do zakončenia a bol úspešný - 3:0. Domáci v nasledujúcich minútach kontrolovali priebeh duelu, ktorý mali pevne vo svojich rukách. Hostia sa síce snažili urobiť niečo so zápasom, no v ofenzíve sa im dnes príliš nedarilo. V 86. minúte sa im akurát podarilo prísť o Šmehýla, ktorý fauloval rozbehnutého Škvarku a inkasoval červenú kartu. V závere sa už len dohrávalo a Žilinčania si užívali posledné sekundy skvele rozohraného zápasu.

Autor: Filip Kubaliak