19.04.2014 15:00 CET
0 : 2
(0:0)

MFK Košice - Slovan Bratislava 0:2

Košičanom sa napokon nepodarilo obrať favorizovaný Slovan o body a na domácej pôde mu podľahli 0:2. Domácim sa nepodarilo prekonať ani divácky rekord, keďže na dnešný zápas prišlo "iba" 6550 divákov.

Súboj východ vs. západ mal podľa očakávania nadpriemernú atmosféru. O ňu sa starali obe strany, no prevahu mali domáci priaznivci. Košičania mali navrch aj na ihrisku, keďže hráči MFK hrali od úvodu s veľkým nasadením a chuťou. Zverenci Radoslava Látala si vypracovali niekoľko dobrých šancí, no v zakončení sa MFK príliš nedarilo. Slovan sa aj v pozícii favorita na ihrisku dosť trápil a Košičania im aktívnou hrou robili problémy. Napriek tomu sa aj hostia dostali do brejkov, no tie neboli pre Tofiloského príliš nebezpečné. Strelecké trápenie domácich mohol v závere prvého polčasu ukončiť Ján Novák, no ostrieľaný útočník zahodil aj túto príležitosť. Prvý polčas však priniesol vcelku pekný futbal, chýbali akurát presné zásahy.

Košice dobre vstúpili aj do druhého polčasu a hneď si vypracovali niekoľko šancí na skórovanie. Do sľubných pozícií sa prepracovali postupne Pačinda, Novák i Diaby, no ani jednému sa nepodarilo prekonať Perniša. Pred hodinou hry sa na druhej strane ocitol v dobrej šanci Peltier, no mieril tesne vedľa bránky. Hosťom sa o päť minút neskôr podarilo pohroziť z rohového kopu, po ktorom bol napokon nariadený pokutový kop. Domáci si totiž pomohli rukou, čo využil Halenár, ktorý odpískanú penaltu premenil - 0:1. Domáci fanúšikovia boli z tohto verdiktu hlavného rozhodcu zhrození, no ešte viac ich rozčúlila situácia o niekoľko sekúnd neskôr, kedy Horváth neodpískal penaltu v ich prospech. Košice sa ale nevzdávali a snažili sa aktívnou hrou dostať ku vyrovnaniu. V závere sa však paradoxne najviac nabehali lekári, ktorí absolvovali niekoľko výbehov na ihrisko pri ošetrovaniach. MFK už v záverečných sekundách otvoril hru, na čo v nadstavenom čase doplatil. Po rýchlej akcii sa lopta odrazila ku Vittekovi, ktorý už zblízka bez problémov zvýšil vedenie Slovana - 0:2. Belasí teda v metropole východu zvíťazili 2:0 a pripisujú si ďalšie tri body do tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak