05.04.2014 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Košice - FC Nitra 1:0

Odkedy sa rozbehla futbalová jar na slovenských trávnikoch, Darko Tofiloski v drese Košíc neinkasoval ani jeden gól! Natiahol tak svoju šnúru bez zásahu za svojim chrbtom už na 561 minút. Dopomohol tak aj on k víťazstvu svojho tímu nad Nitrou, čím sa vraňare posunuli už na tretie miesto!

Pohárové myšlienky sú znovu aj na východe republiky! Košice sa totiž doma s Nitrou vysporiadali s úlohou favorita a nedali tímu šancu prekonať Tofiloského. Ako prvý sa o strelu pokúsil hosťujúci Böhm, no jeho pokus v 4. minúte spoza šestnástky letel nepresne. Domáci odpovedali o dve minúty rýchlou akciou, na ktorej konci bol Viazanko, ktorému však obrana Nitry nedovolila vystreliť. V 7. minúte nestrieľal presne ani Nitran Kutra a hlavička domáceho Korijkova po Pačindovom centri skončila v rukách brankára Nitry Putnockého. Hostia pohrozili v 17. minúte akciou Clebera, Bašista ho však v poslednom momente stihol odzbrojiť. Hostia hrozili najmä z brejkov a jeden z nich zakončil Böhm tvrdou strelou tesne nad bránku. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Košičan Haskič. Pár minút pred koncom sa do šance dostal, ale pekná kombinačná akcia skončila len na bočnej sieti. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov, pozornosť pútala najmä črtajúca sa ďalšia nula na konte macedónskeho gólmana.

Na Čermeli by ale rozhodne neboli spokojní len s bezgólovou remízou, veď sa dostali na dostrel pohárových priečok a proti nim bol tím so záchranárskymi prácami. Preto skúšal šťastie krížnou strelou z vnútra šestnástky Viazanko, no Putnocký jeho šancu zmaril efektným zákrokom. Hostí za pasívnejšiu hru v druhom dejstve potrestal v 58. Haskič. Domáci útočník sa individuálnou akciou dostal cez obrancov Nitry a zblízka prestrelil Putnockého - 1:0. Druhý gól domácich nepridal v 61. minúte Novák, ktorého tvrdú strelu Putnocký zneškodnil. Na Košičanoch bola viditeľná snaha o druhý gól, v 70. minúte strieľal Diaby tesne vedľa bránky. Hostia sa dlho nevedeli dostať na dostrel košickej bránky, no v 80. minúte po rohovom kope Clebera nebol ďaleko od vyrovnania Kostelný. Jeho pokus však nemieril medzi tri žrde. Košičania už v závere držali loptu pod kontrolou a nepustili súpera do vážnejšej šance. Zaznamenali ďalšie tri body, Tofiloski si vylepšil štatistiku bez inkasovania a aj vďaka nemu sa východniari posunuli už na bronzovú priečku! Naopak, Nitra si zarobila na ďalšie problémy v boji o záchranu.

Autor: Ľubomír Hudačko