05.04.2014 17:30 CET
3 : 3
(2:3)

DAC bodoval v Senici

Dunajská Streda dokázala potrápiť Senicu a na jej pôde získala po remíze 3:3 cenný bod. DAC sa teda v tabuľke vyrovnáva Nitre, pred ktorú sa navyše vďaka lepšiemu skóre posúva na 11. priečku.

Oba tímy sa snažili od úvodu hrať aktívne, čo sa im do istej miery aj darilo. Viac šancí mala spočiatku Dunajská Streda, ktorá navyše v 11. minúte po skrumáži nastrelila ľavú žrď. Vzápätí sa však potvrdilo staré známe porekadlo nedáš - dostaneš! Hostia podcenili bránenie po rohovom kope, po odrazenej lopte sa do solídnej pozície dostal Irobiso a ten pomedzi Penksove nohy poslal loptu do siete - 1:0. DAC sa však nevzdával a už o desať minút vyrovnal stav. Priamy kop z luxusnej pozície zahrával Gergel, ktorý krížnou strelou prekonal bezmocného Šullu - 1:1. Tento gól hostí poriadne nakopol a už o päť minút DAC vyhrával. Po krásnej prihrávke z ľavej strany sa uvoľnil Ákos Szarka, ktorý už zoči-voči Šullovi bez problémov uspel - 1:2. Po tomto zásahu sa hostia trošku stiahli, čo im neprinieslo veľa šťastia. Záhoráci totiž v 38. minúte vyrovnali, po akcii brazílskeho dua Cristovam - Ramiro skóroval druhý menovaný - 2:2. Gólová prestrelka pokračovala naďalej, o päť minút sa znova presadil DAC. Po akcii Ujlakyho sa do dobrej pozície dostal Szarka a ten rutinérsky prekonal Šullu aj po druhýkrát - 2:3.

Druhý polčas dosť pokazil dobrý dojem z hry. A to hneď v jeho úvode, kedy sa dvojgólový strelec Szarka prezentoval úplne zbytočným, ale vyslovene likvidačným zákrokom na tvoriaceho Kóňu. Skúsenému stredopoliarovi navyše zlomil hosťujúci útočník nohu a zaslúžene videl červenú kartu. Po tomto momente sa hostia logicky zamerali na defenzívu a bránili tesný náskok. V 55. minúte mohol vyrovnať Piroska, no jeho krásny volej z hranice šestnástky vytlačil Penksa nad brvno. Hralo sa predovšetkým na polovici Dunajskej Stredy, no domácim sa nedarilo presadiť v útočnej fáze. V 79. minúte sa však Záhorákom predsa podarilo skórovať. Po skvelej individuálnej práci Irobisa sa do šance dostal Piroska, ktorý prízemnou strelou vyrovnal stav - 3:3. V závere sa dal očakávať tlak Senice, no tá si situáciu poriadne skomplikovala. V 86. minúte sa totiž po dvoch žltých kartách vylúčil aj Opiela a sily sa tak vyrovnali. V záverečných minútach sa už nič zaujímavé nestalo, Dunajská Streda si teda vezie zo Záhoria cenný bod.

Autor: Filip Kubaliak