20.09.2013 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:0

Myjava sa v predohrávke 11. kola slovenskej ligy tentoraz nedostala do svojich starých koľají a hoci sú na ihriskách súperov najlepším tímom, dnes to príliš nepotvrdili. V Zlatých Moravciach nestačili na miestny ViOn a po prehre 1:0 idú domov tentoraz s prázdnymi rukami. Jediný gól vsietil Martin Pribula.

Celý prvý polčas bolo lepším mužstvom to domáce, prehrávalo Myjavu po každej stránke. Spartak nenadviazal na výborné výkony a pôsobil zakríknuto. Napriek tomu sa šance na oboch stranách rodili len sporadicky, prvá v drese Vionu prišla po centri do vápna a hlavičke Babica vedľa brány. Ten istý hráč potom zahrozil aj po štvrťhodine hry, ale skóre nezmenil ani po hlavičke pre zmenu nad bránu. Čo ale nevyšlo jemu, zvládol v 25. minúte Pribula. Dostal loptu do vápna po spolupráci s Mazanom a oklamal pohybom brankára Solničku. Namieril to do pravého dolného rohu a bolo 1:0. Hostia pohrozili len ďalekonosnou strelou Kuračku, ktorú Kuciak musel vyrážať. Viac toho ale Myjava v prvom polčase nepredviedla a preto prehrávala celkom zaslúžene.

Po zmene strán sa spočiatku situácia zmenila, Kopaničiari sa hrnuli do útoku častejšie. Nevytvorili si však významné šance na vyrovnanie, obrana Vionu si dávala veľký pozor. Po hodine hry mohol, naopak, zvýšiť vedenie Orávik, ale mieril z dobrej šance vedľa brány. Spartak sa opticky tlačil dopredu, ale dlho si príliš v ofenzíve nevedel rady. Zvýšiť vedenie mohli domáci po brejku Saba a Pribulu, no prvý menovaný do čistej šance 1 na 1 svojho kolegu nevysunul. Bývalý hráč Prešova mal navyše šancu o niečo neskôr, ale strelu mu Solnička chytil. Bežala 69. minúta. Na ťažkom teréne v daždivom počasí sa množili štandardky, hlavne teda v podaní Spartaku, no vyrovnanie neprišlo ani v 83. minúte, keď ho takmer priamou strelou z diaľky prekvapil Kukoľ. Musel sa poriadne natiahnuť, aby strelu vyrazil na roh. Z neho sa už nič neudialo a keďže si Moravce už v závere náskok postrážili, pripísali si zaslúžené tri body.

Autor: Ľubomír Hudačko