20.04.2014 18:30 CET
1 : 3
(0:1)

FC Zlaté Moravce - Dukla Banská Bystrica 1:3

Vojaci pokračujú vo veľmi dobrých výkonoch a porazili ďalšieho konkurenta v boji o čo najlepšie umiestnenie. Dostali sa tak už na solídnu šiestu priečku a na bronz majú len päťbodové manko. ViOn pre zmenu stále hľadá strelca a pohodu na kopačkách.

Veľké veci sa začali diať už krátko po úvodnom hvizde. Po piatich minútach nevedel čo s loptou Chrien a preto ju napálil do siete - 0:1. Do ViOn výrazne zaskočilo a nevedel sa v ďalšom priebehu nájsť a upokojiť svoju hru na kopačkách. V 9. minúte peknú kombináciu Chriena s Považancom likvidoval v poslednej chvíli Kuciak. Prebiehala 23. minúta, po Candrákovej chybe sa v dobrej príležitosti ocitol Savič, ale s koncovkou si nepotykal. V 35. minúte sa domáci radovali po strele Orávika, avšak gól pre ofsajd neplatil. Na opačnej strane sa po peknej hlavičke Podstavka pod brvno vyznamenal Kuciak. V poslednej minúte polčasu mal ešte šancu Slančík, ale na Kuciaka nevyzrel, ktorý skvele zachránil svojich od inkasovania a vzápätí nedali hostia gól kvôli výbornému zákroku na čiare od Bolinhu. Polčas sa tak skončil iba najtesnejším rozdielom.

Ešte nič nebolo stratené, Moravce sa preto nemali prečo utiahnuť dozadu a čakať na to, čo urobí súper. Preto sa začali po pauze lepšie pohybovať a vytvárať si šance na vyrovnanie. V 51. minúte však prišla studená sprcha, lebo Dukla podnikla rýchlu kontru, Peňaškovu strelu Kuciak vyrazil, ale proti následnej hlavičke aktívneho Chriena nemal nárok. Na opačnej strane Orávikovu prudkú strelu Boroš na dvakrát skrotil. Po hodine hry Charizopulosovu gólovú strelu Boroš zázračne vyrazil. V 68. minúte Chrenov gól opäť neplatil pre tesný ofsajd. V 71. minúte sa predsa len domáci dočkali, keď po parádnej kombinácii po ose Orávik - Mazan striedajúci Szabó do prázdnej brány upravil na 1:2. Prišla 78. minúta, Ľupták sa vydal na sólo od stredovej čiary a strelou z rohu malého vápna prekonal Kuciaka na 1:3 a bolo prakticky po zápase. Päť minút pred koncom potom nedal Chren v jasnej šanci a neznížil, následne Rejdovian nevyzrel na Kuciaka. Skóre o dva góly pre Duklu ale ostalo v platnosti a poskočili do stredu tabuľky.

Autor: Ľubomír Hudačko