23.11.2013 13:30 CET
0 : 3
(0:2)

DAC Dunajská Streda - Spartak Myjava 0:3

Ďalší výkon Dunajskej Stredy, ktorý si žltomodrí nedajú za rámec predviedli doma s Myjavou. Hattrickom Pekára prehrali rozdielom triedy a čo je horšie, tri body brala posledná Nitra. Situácia sa tak na chvoste tabuľky poriadne zamotáva.

Ujlaky mal už po troch minútach šancu na gól v domácom drese a ktovie, ako by to dopadlo, ak by skutočne aj premenil. Gašparíkov center však napokon nedokázal dať. Preto sa trestalo na opačnej strane. Boya si s Majerníkom vôbec nerozumeli a ponúkli šancu Pekárovi, ktorý predviedol svoj prvý diel z futbalového umenia. Šiel na Belica sám od stredu poľa a poslal svoj tím do vedenia v podstate zadarmo - 0:1. O niečo neskôr to bolo už o dva góly pre hostí a opäť mal v tom prsty, ako inak, Pekár. Hlavičkovú skrumáž vo vápne nikto z domácich do bezpečia neodkopol, lopta sa dostala práve k agilnému útočníkovi a upravil strelou na 0:2. Už tradične aktívny Gašparík nezmohol sám na zmene stavu nič, adresátov totiž svojimi centrovanými loptami do polčasu nenašiel. Gól nedal tesne pred hvizdom hlavičkou ani Hudák.

Dunajskej Strede neostávalo nič iné, iba vrhnúť sily do útoku a spraviť ešte s výsledkom čosi, čo by jej dávalo nádej aspoň na bod. Hoci sa vedeli miestami pekne uvoľniť a presadiť, na gól to ani zďaleka nevyzeralo. Dôvodom bola nepresná koncovka a zbrklosť v zakončení. Napríklad sa v 56. minúte netešil Hošek, pretože Gašparíkov center vykopol z bránkovej čiary pozorný hosťujúci Častulín. Aktivitu potom opäť prebrali hostia a vypracovali si viac šancí. V 66. minúte fauloval Boya v pokutovom území Kukoľa - nariadený pokutový kop premenil Pekár a skompletizoval hattrick - 0:3. V ďalšom priebehu mohli zvýšiť hostia svoje vedenie, ale pri Kukoľovej strele sa vyznamenal Belic a Danielovu prihrávku v kĺzačke netrafil Pekár. Ujlaky v závere nedal ani ďalšiu šancu domácich a preto tri body po presvedčivej výhre berie Myjava.

Autor: Ľubomír Hudačko