17.08.2013 17:30 CET
2 : 3
(1:0)

AS Trenčín - Spartak Myjava 2:3

Nečakaný výsledok sa zrodil na Sihoti. Domáci už bez Fanenda Adiho nestačili na Myjavu napriek tomu, že sa v úvode ujali vedenia. Neskôr neudržali ani náskok 2:1 a preto brali tri body hostia.

Už po niekoľkých desiatkách sekúnd sa vo vápne zrútil po faule hostí reprezentant Štefánik a kopala sa penalta. Sám postihnutý ju premenil a poslal svoj tím do vedenia - 1:0. O pár minút mohol zvýšiť vedenie Holúbek, ale pekná strela napokon mierila tesne nad spojnicou. Ideálne nedokázal trafiť po štvrťhodine a peknej akcii pre zmenu Malec. K slovu sa dostal Spartak až po polhodine hry. Volešák však veľa práce s Černáčkovou možnosťou nemal. Kapitán Myjavy si totiž loptu spracoval zle a preto aj jeho zakončenie nemalo potrebné parametre na to, aby sa skóre vyrovnalo. Druhý gól do siete Myjavy mohol pridať opäť aktívn Štefánik. Po ekvilibristickom prevedení ofenzívnej akcie však aj on mieril nad bránu. Vážne šance na gól si ako keby oba tímy nechávali na druhý polčas.

A veruže tak aj bolo. Diváci sa poriadne po zmene strán ani nestihli usadiť na tribúnach, keď sa menilo skóre druhýkrát. Tentoraz však do brány Volešáka. Center z pravej strane dopadol k voľnému Sládkovi a tomu už veľa k tomu, aby dezorientovanú obranu potrestal, nebolo potrebné - 1:1. Ten istý hráč mohol pridať aj druhý gól svojho tímu, ale hlavičku poslal nad bránu, bežala 53. minúta. Po hodine hry však viedol opäť Trenčín. Roh hostia nezvládli, Volešák okamžite vyokopol do poľa. Tam sa po kikse obrany do úniku dostal Štefánik a sólo zakončil presne k žrdi - 2:1. Lenže Spartak sa nevzdal. V 71. minúte vyrovnal opäť po akcii z pravej strany. Pelegríni našiel Pekára na milimetre presne a tomu k žrdi možno pomohol aj slabý teč obrany - 2:2. To však nebolo všetko. Chybu v obrane Myjava využila v 78. minúte na tretí gól. Kukoľ prihral rozbehnutému Ferenčíkovi a ten už Volešáka nemal problém prekonať - 2:3. Obrovskú šancu mal neskôr na zadnej žrdi Kleščík, ale sám prudký center trafil mizerne. V závere už nikto z protagonistov misky váh na svoju stranu nenaklonil a tak tri body po parádnom obrate berie Myjava.

Autor: Ľubomír Hudačko