05.04.2014 15:00 CET
0 : 1
(0:0)

AS Trenčín - Slovan Bratislava 0:1

Skvelé futbalové prostredie, výborná kulisa, príjemné počasie a - priebeh duelu nehodný renomé oboch tímov. Šláger kola na Sihoti nepriniesol očakávané gólové hody či prevratný zápas na oboch stranách, čakalo sa viac. Trenčín v každom prípade nepotešil svojich priaznivcov a s rivalom prehral gólom Milinkoviča. Belasí tak majú už 14-bodový náskok a takmer istotu titulu.

Len tri strely mierili v prvom polčase do priestoru troch žrdí a preto sa len veľmi ťažko dali čakať góly. Oba tímy hrali takticky pre diváka nezáživne, veľa sa prerušovalo a nehralo sa na ofenzívne tóny. V 12. min Gorosito otáľal s odkopom lopty, problémy mu urobil dotieravý Holúbek, ktorý našiel Maleca, ale jeho pokus zvnútra šestnástky mieril do nebies. O sedem minút Soumah vypichol loptu Kleščíkovi, no ten mu napokon v poslednej chvíli loptu odkopol na rohový kop. Oba tímy si dôsledne strážili územie pred pokutovým územím. Najväčšiu šancu v prvom dejstve mal Guinejčan Soumah, ktorý si zobral loptu na zodpovednosť zaujímavým volejom a Volešák sa musel poriadne naťahovať, aby mu jeho projektil vyrazil mimo nebezpečnej zóny. Aj kvôli tomu diváci gól do prestávky nevideli.

Po zmene strán sa tímy obligátne oťukávali, ale Trenčania sa ani po desiatich minútach od príchodu z kabín neprebrali. Jednoduchá akcia Slovana sa totiž po pase na Milinkoviča skončila gólom, Srb nádherne obhodil štatistu Volešáka a otvoril skóre - 0:1. Na opačnej strane mohol ihneď vyrovnať Mondek. Loptu iba dočahoval a poslal ju z päťky mimo troch žrdí. Trenčania sa nadýchli k ofenzíve, no Slovan svedomito bránil. V 67. min sklepol na hranicu šestnástky loptu pre Hajradinoviča Čögley, jeho pokus ale opečiatkoval iba brvno Pernišovej brány. Následne sa neujal ani Maduho pokus spoza šestnástky. Desať minút pred koncom Mišákov pokus z rohu šestnástky opečiatkoval ľavú tyč. Keďže tri minúty pred koncom zápasu Hajradinovičov priamy kop nikto do siete neusmernil, skóre sa viac nemenilo. Znamená to tak, že osem kôl pred koncom má Slovan už 14-bodový náskok a to je viac ako veľká šanca na to, aby vybojoval ďalší titul v slovenskej lige. Trenčín ostáva druhý, ale opätovná strata všetkých bodov môže znamenať isté komplikácie.

Autor: Ľubomír Hudačko