19.04.2014 17:30 CET
3 : 0
(2:0)

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 3:0

Trenčín si v domácom súboji s Dunajskou Stredou nedopustil zaváhanie a po štyroch zápasoch bez troch bodov dnes zaslúžene vyhral hladko 3:0.

Trenčín sa od úvodu snažil presadiť tradičnou kombinačnou hrou. Dunajská Streda však prišla pod hrad Matúša Čáka dosť nabudená, navyše ich prišlo povzbudiť zhruba 200 verných priaznivcov. Hostia vstúpili do zápasu bez strachu a už v 4. minúte mohli viesť. Chybu domácej defenzívy mohol zúžitkovať Brašeň, no tomu sa už nepodarilo prekonať Volešáka. V nasledujúcich minútach mali optickú prevahu trenčianski hráči, no tým sa proti pozornej obrane nedarilo presadiť. Všetko sa však zmenilo krátko po polhodine hry. Po Mosesovej prihrávke sa totiž presným zásahom prezentoval Jakub Holúbek - 1:0. Domácich tento gól očividne nakopol a už o sedem minút bolo zvýšené. Po podobnej akcii sa presadil Tomáš Malec, ktorý sa tak prebil na čelo ligových strelcov - 2:0. Vzápätí mohol mladý útočník pridať aj druhý gól, no tentokrát si jeho pokus Penksa postrážil.

Trenčania mali prevahu aj v druhom polčase. Ševelovi zverenci boli oveľa častejšie v kontakte s loptou a na ihrisku boli aktívnejší. Na tribúnach už domáci prevahu nemali, hostia totiž hlasno povzbudzovali svojich hráčov a boli aktívnejší než domáci fanklub. Hosťom sa však nedarilo vymyslieť nič zaujímavé, za tohto stavu boli až príliš stiahnutí a akoby sa báli zariskovať. Toto domácim vyhovovalo, keďže tak mohli bez problémov produkovať svoju kombinačnú hru v strede poľa. V 78. minúte mohol zápas rozhodnúť Hajradinović, no ten v nájazde na Penksu neuspel. O päť minút zahrával bosniansky stredopoliar priamy kop AS a jeho pokus napokon opečiatkoval žrď. O niekoľko sekúnd už však Penksa toľko šťastia nemal. Rýchlu akciu totiž Trenčania úspešne zakončili, autorom gólu sa stal doliečený Van Kessel - 3:0. V závere sa už v podstate len dohrávalo a Trenčín tak po štyroch ligových dueloch konečne vyhral.

Autor: Filip Kubaliak