22.07.2012 17:30 CET
2 : 0
(0:0)

Senica zakopla na Šariši

Senica chcela odčiniť svoju prehru na pôde APOEL-u dobrým výsledkom v Prešove, ale ani tento zápas Záhorákom vôbec nevyšiel. Domáci mali prevahu a zaslúžene vyhrali 2:0, čím má Senica po dvoch kolách na konte stále ako jediný tím 0 bodov.

Senica začala zápas najhoršie ako mohla, už v úvodnej minúte fauloval v pokutovom území Brabec a kopala sa penalta. Tú však poslal Marián Adam vedľa bránky. Približne o desať minút po tomto momente sa do dobrej situácie dostal 18-ročný mladík Tatranu Marcin, ktorý následne opečiatkoval pravú žrď brány Švengera. O tri minúty neskôr senický bek Frýdek prekvapil brankára Diviša a jeho pokus zastavila ľavá žrď! Postupne však tempo hry mierne upadlo a hra sa presťahovala medzi šestnástky, kde mierne prevyšovala súpera Senica. V 39. minúte sa takmer Masaryk dostal k zakončeniu, ale v poslednej chvíli skvele zasiahol skúsený Peter Petráš. O dve minúty po dobre zahratej štandartke zakončil Varadi, ktorý tiež smolne nastrelil hornú konštrukciu Divišovej brány. Poslednú akciu v 1. polčase si vypracoval Frýdek, ale váhal so zakončením a napokon aj prišiel o loptu. Prvá polovica duelu sa tak napriek veľkým šanciam skončil bez gólov.

Prešov hneď v úvode hrozil, ale dobrý úmysel Gubu vystihol skúsený zadák Brabec. V 51. minúte sa však Tatran ujal vedenia: všetko začalo dobrou nahrávkou Kolbasa na Pribulu, ktorý centrom do ohňa našiel Gubu, ktorý nechytateľne prekonal Švengera - 1:0. Šarišanov tento moment očividne nabudil a boli naďalej aktívnejší. V 64. minúte Prešov zvýšil skóre: peknú akciu začal Guba nahrávkou na Marcina, ktorý posunul na Pribulu, jeho strela sa od Švengera odrazila k Marcinovi, ten sa už nemýlil - 2:0. Prešov bol stále pri chuti. V 70. minúte vysunul Pribula aktívneho Marcina, ktorý bol nedovolene zastavený v pokutovom území, ale druhú penaltu arbiter Horváth neodpískal. Onedlho sa Pribula rútil na bránu Senice, ale v poslednej chvíli bol čisto zastavený. Senica v závere trošku otvorila hru, ale nebolo jej to nič platné. Prešov tak získal cenné tri body proti mierne favorizovanej Senici, ktorá zakopla aj na ligovej scéne po zaváhaní v Cypruse.

Autor: Filip Kubaliak