16.03.2013 14:30 CET
2 : 1
(1:0)

Šesťbodový zápas zvládla lepšie Trnava

Na štadióne Antona Malatinského sa v dôležitom záchranárskom súboji radoval domáci Spartak, ktorý si poradil proti oslabenému Prešovu pomerom 2:1.

Na solídnom teréne skúsili domáci ohroziť Diviša nebezpečným centrom hneď v 1. minúte, ale brankár si poradil. Na opačnej strane pálil na Jakubova z diaľky Augustín, gólman zasiahol kvalitne aj v tomto prípade. O niečo neskôr mal prvú zaujímavú šancu Schranz, ale akcia po predchádzjúcom aute Tomačeka gólom neskončila. Mladík v útoku andelov na Diviša nevyzrel. Trnava bola aktívnejšia, ale skóre neotvorila ani po rohovom kope a zakončení Kaščáka. Ten totiž vyslal len slabú strelu. Tesne mimo brány neskôr pálil bývalý Prešovčan Martin Vyskočil. Po štvrťhodine sa dostal k slovu aj Prešov v podobe Petráša. Kapitán mužstva hlavičkou po rohovom kope vedľa brány.

Následne sa tímy utápali v boji v strede ihriska a hral sa opatrný futbal. V 30. minúte pohrozil z priameho kopu Tomaček, ale Diviš si aj napriek menším problém s jeho pokusom poradil. Spartak si naďalej viedol dobre a mal viac z hry. Prejavilo sa to nakoniec v 37. minúte pri góle Schranza. Lopta sa k nemu dostala po sérií dobrých nahrávok a aj keď mal pri strele šťastie, lopta sa do siete dostal - 1:0. V závere polčasu mal veľkú šancu Papaj, ale aj keď si s obrancami poradil a obišiel aj Jakubova, gól nevsietil kvôli vracajúcej sa obrane. Ešte do konca prvého polčasu sa domáci hnali za poisťujúcim gólom, ale obrana Tatrana viac nedovolila.

Po zmene strán chcel nachytať na hruškách najprv Schranz, ale Diviša nepresnou strelou neohrozil. Udreli ale nečakane hostia. Prvý jarný gól koňarov zaznamenal kapitán Petráš, keď si po rohovom kope nabehol na loptu najlepšie a nedal Jakubovovi šancu na zákrok - 1:1. Zdalo sa, že to bude voda na mlyn pre Tatran a že domáci znervóznia. Ich problémy s týmto faktom ale netrvali dlho. Už o pár minút sa totiž po druhej žltej karte a hlúpom faule porúčala do kabín "posila" Brezinský a andeli hrali celú polhodinu v početnej výhode. To vzápätí aj využili. Hlavičkou sa tentoraz prezentoval po dobrom centri z pravej strany Kaščák a vrátil svojim farbám vedenie - 2:1.

Prešov to mal mimoriadne ťažké, manko musel doháňať v oslabení a útočiť mohla do otvorenej obrany skôr Trnava. V 78. minúte Vlasko Diviša neprekonal a keď sa to nepodarilo ani Marcinovi po strele tri minúty pred koncom, víťazstvo si zverenci trénera Zelenského už udržali. Dotiahli sa na svojho rivala na rozdiel jediného bodu a to znamená pre koňarov nemalé problémy. Tešiť ich môže aspoň fakt, že včera opäť prehrala posledná Nitra.

Autor: Ľubomír Hudačko