14.07.2012 19:30 CET
0 : 0
(0:0)

Trnava na úvod zaváhala

Spartak Trnava v úvodnom kole Corgoň ligy hostil Košice, proti ktorým sa čakala výhra domácich. Trnava však nehrala podľa predstáv svojich fanúšikov a naopak Košice podali tímový výkon a na štadióne Antona Malatinského získali cenný bod na úvod súťaže. Vraňare sa tak postarali o najväčšie prekvapenie v 1. kole Corgoň ligy.

Trnava od úvodu hrala aktívnejšie, ale hostia pozorne bránili a zároveň zahrozili aj nebezpečnými brejkami. V 5. minúte sa snažil domáci Mikovič o šikovný lob na Tofiloského, no macedónsky gólman si dal pozor. O dve minúty peknou strelou pohrozil Bicák, ktorého pokus však letel tesne nad. Tesne po štvrťhodine hry sa domáci dožadovali po nastrelenej lopte v pokutovom území hostí ruky a následnej penalty, no píšťalka hlavného rozhodcu ostala nemá. V nasledujúcich minútach však hra presunula do stredu poľa a obe opatrne hrajúce mužstvá do konca polčasu neukázali nič zaujímavé. Pekná divácka kulisa tak v 1. polčase si nemohla prísť na svoje, keďže sa nehral úplne atraktívny futbal.

V druhom polčase opäť lepšie začala Trnava, ale Košice hrali, ako sa dalo očakávať, dosť defenzívne. A práve hostia mohli v 56. minúte viesť, keď nebezpečný brejk v poslednej chvíli skvele zastavil Čvirik. Minútu po hodine hry vystrelil domáci Tomaček a veru narobil problémy Tofiloskému, ktorý však napokon všetko zvládol. Domáci fanúšikovia neboli spokojní s výkonom svojich zverencov a dali to pocítiť piskotom na slušne zaplnenej tribúne. V 76. minúte nový brankár Spartaku Miroslav Filipko zázračne zneškodnil obrovskú príležitosť Škutku, ktorý mohol ešte viac prekvapiť a dostať "svojich" do vedenia. O deväť minút neskôr sa do skvelej pozície dostal Tomaček, ale ten trestuhodne zahodil šancu. Vzápätí sa na ihrisku odohrala nešportová potýčka, ktorú odmenil rozhodca oboch aktérov Tomačeka i na druhej strane Chupáča. V závere si už Košice ubránili bezgólovú remízu, ktorá im na pôde Trnavy, ktorá bola jednoznačne aktívnejšia, bohato stačí.

Autor: Filip Kubaliak