27.04.2013 20:00 CET
2 : 1
(1:0)

Spartak Myjava - Dukla Banská Bystrica 2:1

Posledný aprílový zápas sa v Corgoň lige hral na Myjave, kde hlásili vďaka skúške umelého osvetlenia vypredaný štadión. Domáci mohli odchádzať spokojní, veď porazili v boji o záchranu konkurenta z Banskej Bystrice pomerom 2:1.

Prvú šancu v zápase mal Kuračka, keď poslal na Boroša nebezpečný priamy kop. Hosťujúci brankár si však s jeho pokusom poradil. Po štvrťhodine hry zahrozili pre zmenu hostia po chybe Solničku. Gólman však svojich podržal, keďže Peňaška ho zlou strelou nechal vyniknúť. Na druhej strane strieľal zaujímavú strelu z priameho kopu Kukoľ, no Boroš vyrazil na roh. Po ňom sa však už skóre menilo a radovali sa domáci. To vtedy, keď Kuračka našiel Sládeka a ten nemal problém volejom poslať loptu do siete smerom na zadnú žrď - 1:0. Po polhodine hry zaujala šanca Kuračku z priameho kopu, no Boroš loptu, aj keď mu vypadla, napokon spacifikoval. Hostia sa do príležitostí príliš nedostávali a v závere polčasu si pre zmenu poradili aj v obrane, takže do kabín sa šlo za priaznivejšieho skóre pre Myjavu.

Po prestávke sa snažili hostia zvýrazniť svoju aktivitu, lenže proti dobre organizovanej obrane Spartaku to išlo len veľmi ťažko. Šancí na oboch stranách bolo pramálo, prvú vážnejšiu mal až po hodine hry domáci Kuračka. V dobrej pozícii však vďaka peknej akcii Sivu poslal loptu nad Borošovu bránu. Možno aj preto prišiel na opačnej strane trest. Jedna z mála akcií, ktoré mali Vojaci vyšla v 79. minúte dokonale a teda aj vyrovnávajúcim gólom. Peknú akciu po osi Brašeň - Lupták - Šovčík skóroval nadvakrát posledne menovaný. Myjava sa ale nevzdala a o tri body bojovala pred vypredaným hľadiskom do záverečného hvizdu. Ten prišiel až po góle na 2:1, ktorý vsietil Urgela. Pred ním sa nepresadil Černáček, no tri body napokon ostali na Kopaniciach. To znamená, že náskok ich hráčov na posledný Prešov je už päťbodový, Dukla má k dobru body len tri.

Autor: Ľubomír Hudačko