18.05.2013 17:30 CET
0 : 2
(0:0)

Spartak Myjava - AS Trenčín 0:2

Na Kopaniciach prišla pre domácich prvá prehra po desiatich dueloch, postaral sa o ňu dvomi gólmi Trenčín. Ten si posilnil šance na pohárovú Európu, drží si momentálne 3. priečku.

Hostia mohli udrieť už po štyroch minútach, ale Siva zablokoval Lobotku veľmi umne. O pár minút sa triaslo brvno myjavskej brány, keď sa k lopte opäť dostal Lobotka. Aj keď bol Solnička už prekonaný, lopta skončila iba na konštrukcii brány. Bomba z veľkej vzdialenosti teda zmenu skóre neznamenala. V domácom drese sa do úniku vinou nedovoleného zákroku v nádejnom brejku nedostal Harsányi. V 21. minúte skúsil ďalekonosnou strelou ohroziť Solničku Kleščík, ale neprekvapil ho. Tesne nad bránu potom hlavičkoval v dobrej pozícii Černáček po centri Bruška. V ďalšom úniku pred bránu Trenčína sa ocitol Harsányi, ale Baez mu skórovať nedovolil. Aktívny útočník Myjavy skóre neotvoril ani po polhodine hry, keď ho vo vápne hľadal centrom Šulek. Na druhej strane bol v permanencii opäť Lobotka, ale gól nepadol ani po výbornej akcii Baeza. Na čiare totiž dobre zasiahol v poslednej chvíli Kumančík. V 38. minúte v dobrej šanci nedal ani Kuračka, keď pálil nad. V závere polčasu ešte pálil nad Kukoľ, takže brankár Volešák neinkasoval.

Po prestávke sa skóre už menilo. Trenčín sa dostal k priamemu kopu a Holúbek prekvapil Solničku presnou strelou - 0:1. V 57. minúte sa k štandardke dostali aj domáci. Volešák zakročil zle, ale v trme-vrme sa gólovou strelou nepresadil nikto. V 72. minúte mohlo byť rozhodnuté. Kubík našiel Štefánika, ale tomu ku gólu chýbal polkrok. V poslednej štvrťhodine zápasu mohol vyrovnať Pelegríni, ale z priameho kopu mieril mimo brány. Domáci boli v útoku bezzubí a keď v závere zápasu hrali vabank, prišiel trest. Kubík umne našiel Adiho a ten nemal problém do odkrytej časti brány pridať druhý gól - 0:2. Myjava "klesla" na 6. miesto, naopak, Trenčín sa usadil na bronzovej priečke, keďže Košice na Šariši s Prešovom remizovali bez gólov.

Autor: Ľubomír Hudačko