14.07.2012 19:30 CET
2 : 1
(0:1)

Vydreté tri body a góly z neba - to má byť iný Slovan?

Na Pasienkoch sa otvorila nová sezóna Corgoň ligy taktiež, belasí hostili zdecimovaný Tatran Prešov a dlho to nevyzeralo na to, aby mali body ostať v Bratislave. V poslednej akcii však rozhodol Peltier a tak "nový" Slovan začal sezónu tým, že sa trápil v prvom polčase bez poriadneho ohrozenia brankára a v druhom trpel na nepremieňanie šancí.

Ako prvý zaútočil Prešov a nebolo ďaleko od toho, aby tečovaná lopta skončila lobom za chrbátom Kováča. Hostia útočili aj naďalej a niektorými nebezpečnými loptami obrane pohrozili. Stalo sa tak aj v 3. minúte, keď na ľavej strane unikol Kolbas a v blízkosti brankára hľadal Papaja, no Kováč loptu spacifikoval. Prvýkrát sa k strele dostal Slovan v 8. minúte, Piroškovu možnosť ale obrana zblokovala. Z diaľky potom nepresne pálil Kladrubský. Aktivita Prešova na seba nenechala dlho čakať, čoraz častejšie sa po ľavej strane prezentoval dobrým pohybom Pribula a v 15. minúte si jeho center zrazil do vlastnej siete Kolčák - 0:1. Belasí sa snažili tlačiť dopredu, ale veľmi im to nešlo a keď Slovan nemôže, rozhodca mu pomôže. Za diskutabilný zákrok na hranici vápna voči Grendelovi sa pískala penalta. Zahrával ju Piroška, ale nepremenil. Jeho bomba skončila len na brvne a smerovala von z brány. Následne "zranený" Grendel odstúpil a nahradil ho Halenár. Slovan sa však stále nevedel prepracovať do poriadnej šance a Tatran pochopiteľne hlavne bránil. V 43. minúte prišla dobrá možnosť, Peltier centroval pred bránu, kde číhal Šebo aj Piroška, ale gól z toho nebol ani po tejto akcii. Prešov zahrozil ešte v závere polčasu dvomi rohovými kopmi a šancu mal aj Pribula, no prestrelil. Do kabín sa tak šlo za stavu 0:1.

Tento stav však v druhom dejstve netrval dlho, domáci sa hneď pustili do útoku a po centri a biliardovom odrazení lopty sa na smolu Prešova dostal v dobrej pozícii k strele Gorosito. Tvrdou strelou prestrelil Diviša a vyrovnal na 1:1. Zaujímavý pokus následne po odrazení lopty vyslal Peltier, Diviš si však už poradil a podarilo sa mu to aj o minútu, keď ten istý hráč centroval v ťažkej pozícii. V 54. minúte to mohlo byť pre Slovan ešte veselšie, ale Piroškov dobrý center Šebo tak, ako chcel, nezúžitkoval. Peknú akciu predviedol aj hosťujúci Marcin. Sám sa rútil do vápna, nezastavila ho obrana tak keď nevedel čo s loptou, vystrelil a tá skončila na žrdi. V 59. minúte podržal svoj tím konečne aj niektorý z brankárov. Lopta prešla po centri do vápna až na Peltiera, avšak v ťažkej pozícii pálil tak, že nechal vyniknúť prešovského Diviša. Individuálna akcia Pirošku a technický pokus Milinkoviča nad - to bol výsledok situácie a šance domácich po hodine hry. Nespočetné množstvo centrov Slovana do vápna hostí pokračovalo, ale ani tvrdé bomby z prvej, či iné situácie gól neprinášali.

V 67. minúte pálil nepríjemne Lukšík, no Diviš bol opäť pozorný. O minútu prišla obrovská šanca Šeba. Pas Milinkoviča našiel 33-ku domácich na milimeter presne, obišiel aj Diviša, ale jeho strelu tečoval na roh výborným zákrokom kapitán Petráš. Následne sa dostal do možnosti na otočenie stavu opäť Šebo, ale center cez vápno nezúžitkoval do prázdnej brány ani druhýkrát za sebou a to ešte nevedel, že na českého brankára v drese Tatrana nevyzrie ani do tretice. Opäť sa lopta odrazila za obranu hostí, kde číhal Šebo, ale Diviš výborne zachránil a loptu následne stiahol k sebe. Diviš držal Tatran nad hladinou aj desať minút pred koncom. Szárka totiž dvomi hlavičkami skóre takisto neupravil. Na druhej strane sa dostal do zakončenia Dolný a rozvlnil sieť, ale rozhodca bol proti, vraj si útočiaci hráč pomohol rukou. Vzápätí mal šancu Piroška, ale z prvej po ďalšom centri pozdravil pre zmenu len hornú sieť. Prešov sa ubránil aj päť minút pred koncom po nebezpečnej hlavičke a trme-vrme z rohového kopu. K zákroku sa po dlhom čase dostal aj Kováč, musel hasiť strelu Macka, ale tá smerovala len presne tam, kde brankár číhal. V závere sa nič nemenilo a lopty lietali okolo hláv Prešovčanov zo všetkých strán. V poslednej akcii však predsa len rozhodol v páde a opäť po niekoľkých odrazoch Peltier a poslal loptu do rohu brány, čo znamenalo, že tri body ostávajú v Bratislave. Najmä v prvom polčase však "Weissovci" nepredviedli to, čo sa od nich očakáva a v pohárovej Európe s tak nabitými menami to môže byť poriadna hanba.

Autor: Ľubomír Hudačko