13.07.2012 19:30 CET
4 : 1
(1:0)

Šošoni si schuti zastrieľali proti nováčikovi z Myjavy a rozbili ju rozdielom triedy

Úvodný duel novej sezóny Corgoň ligy sa skončil v jednoznačný prospech uradujúceho majstra, Žilina si poradila s myjavským Spartakom výsledkom 4:1. Raritou je debut 16-ročného mladíka v drese šošonov, ktorý sa hneď prezentoval aj gólovou hlavičkou.

Prvú strelu, aj keď mimo, vyslal Sabó v 2. minúte, Dúbravka však očami kontroloval a prípadný zásah si zatiaľ schovával na neskôr. Na druhej strane sa na center Picha vrhli hneď dvaja hráči, ale ohrozenie brány Solničky to nebolo. V 11. minúte centroval Barčík a Piačekov pokus už Solnička musel hasiť. V 15. minúte v dobrej pozícii minul volejom nad Majerník. Neskôr sa takmer do čistej šance dostal Sabó, ale včasným vybehnutím zachránil svoje mužstvo Dúbravka. V 23. minúte opäť útočila Myjava, ale odrazený center od Piačeka zneškodnil aktívny ochranca žilinských žrdí. Na strane šošonov bol už tradične aktívny Barčík a jeho centre zamestnávali obranu hostí, no nie až tak, aby si s tým neporadili a inkasovali. Snažil sa aj Káčer, jeho akcie však boli takisto zastavené ešte pred nebezpečnejšou situáciou pred bránou Solničku. V 32. minúte však prišla pekná chvíľa od Leitnera. Ten krásne zakrútil loptu z priameho kopu, odrazila sa od žrde pred voľného Guimu a nová akvizícia majstra pred prázdnou bránou zaváhať nemohla - 1:0. Prudko a tesne nad následne pálil Pich. V 42. minúte mohlo byť po nudnejšom priebehu vyrovnané. Z ničoho nič sa k strele dostal Sládek a Dúbravka výborným zákrokom zneškodnil. Následne sa ešte dostal k strele Majerník, ale obrana Žiliny odvrátila aj tento pokus. V závere polčasu sa ešte po peknej kombinácii dostal k strele Mabouka, ale jeho strele letela nad. Do kabín sa tak šlo za stavu 1:0 pre uradujúceho majstra ligy.

Sládek vyskúšal pozornosť Dúbravku halfvolejom spoza šestnástky hneď v úvode druhého dejstva, ale neprekvapil ho. Na druhej strane sa opäť predviedol Guima, no tentokrát s jeho pokusom Solnička problém nemal. V 51. minúte potom z priameho kopu napálil do hlavy Akakpu Barčík, ale hlavička obrancu MŠK šla vedľa. Nad pálil potom aj Mabouka. Hostia vystrkovali vpredu rožky, ale občas sa nestihli dozadu vrátiť a tak sa z brejkov prezentoval najmä Káčer, ktorý tvrdou a nepríjemnou strelou natiahol Solničku v 57. minúte. Mieril však tesne vedľa. Inak hra nebola príliš záživná. V 59. minúte sa menilo skóre druhýkrát. Chyba v obrane zabezpečila šancu pre Picha, ktorý sa uvoľnil, počkal si a prestrelil brankára - 2:0. V 63. minúte bolo rozhodnuté, aktívny Pich sa uvoľnil po druhýkrát v krátkom časovom slede, tentokrát však centroval a našiel Káčera, ktorý oslávil 16. narodeniny len začiatkom februára. Hlavička mladučkého hráča znamenala tretí gól v myjavskej sieti. V 67. minúte vyskúšal z veľkej diaľky pozornosť Solničku kapitán Barčík. Nachytať sa však nenechal. Útočná aktivita domácich sa ešte zvýšila, najmä Barčík bol pri každej akcii a občas niektorú aj zakončil, strelou z diaľky však opäť minul. V 71. minúte potom mala možnosť Myjava, ale vraj po filmovaní v pokutovom území sa nekopala penalta. Namiesto toho padla druhá žltá, resp. prvá červená karta sezóny pre Saba. Ďalší klinec do myjavskej rakvy zasadil v 80. minúte Barčík, krásnym umiestneným priamym kopom upravil na 4:0.

Postupne sa duel už len dohrával, majster šetril sily na utorkový duel Ligy majstrov a hostia tlačili čas dopredu. Tri minúty pred koncom sa však Myjava predsa len dočkala. Po rohovom kope zaletela lopta až ku Káčerovi, ten ju neodkopol a tak sa presadil peknou otočkou za prispením obrancu do horného rohu brány Častulín a znížil na 4:1. Hostia si však aj tak predstavovali premiéru inak, veď dohrávať v oslabení a so štvorgólovým výpraskom hneď v úvode sezóny je pre nováčika horké sústo. Najmä v prvom polčase ešte na majstra ako-tak stačili, ten druhý si však až na čestný gól zarámovať nedajú. Nuž, prejavila sa diametrálne odlišná kvalita kádrov, veď Spartak hral ešte pred dvomi rokmi tretiu ligu a tak sa už hneď na začiatku ukázalo, že 6. priečka, podľa želania prezidenta klubu, bude možno viac ako nereálnym cieľom. Avšak, pred rokom začal sezónu len o jeden gól horším skóre Trenčín a napokon skončil za vedúcou štvoricou na piatom mieste...

Autor: Ľubomír Hudačko