05.10.2012 16:30 CET
1 : 0
(0:0)

Divák si našiel cestu na košický štadión, ten ho potešil ďalším víťazstvom

Košičania dnes v jednej z predohrávok porazili na domácom štadióne Trnavu, potvrdili dobrú domácu formu a v celkovej tabuľke poskočili na priebežné 3. miesto. Jediný gól stretnutia vsietil pár minút pred koncom kanonier Škutka. Spartak tak ostane na poslednom mieste ešte minimálne dva týždne.

Prvú strelu poslal do okolia troch žrdí Viazanko, jeho bomba však šla nad. Neskôr sa osmelil aj Matič, ale ani on nemieril presne. Niečo podobné sa zopakovalo aj po štvrťhodine hry a opäť bol pri tom Viazanko. Po rohovom kope si na druhej strane takmer vlastný gól vsietili obrancovia domácich, Tofiloski ale všetko napokon vyriešil. Na druhej strane sa zranil Filipko, musel byť vystriedaný Raškom. V 37. minúte mohol otvoriť skóre Škutka, ale obrana ho tiesnila a tak strieľal tesne vedľa. V závere polčasu lepšia šanca neprišla a tak sa šlo do kabín za bezgólového stavu.

A ten trval pomerne dlho. V 54. minúte to mohli domáci zmeniť, ale v nájazde na Rašku Matič nepochodil, ten výborne zmenšil strelecký uhol pri pokuse o streľbu. Niečo podobné trnavský gólman predviedol po hodine hry, neuspel pri šanci pre zmenu Hovančík. Veľkú možnosť mali vraňare aj v 69. minúte, ale obrana hostí si poradila aj s týmto pokusom, odrazená lopta v sieti neskončila po zakončení v páde Matiča. Rozhodla tak situácia z 82. minúty. Rohový kop sa po hlavičke Škutku a odrazoch dostal do siete Rašku a bolo 1:0. V závere sa hostia ešte pokúsili o čosi platonické, ale výsledok už nezmenili, Košice si tak na svojom štadióne vytvorili neprekonateľnú pevnosť nemalú zásluhu na tom má tréner Ján Kozák. Vďaka tomu prilákali na štadión aj divákov. Konečne!

Autor: Ľubomír Hudačko