09.03.2013 14:30 CET
1 : 2
(0:1)

Myjava zaskočila Košice a na východe zvíťazila

Košice nebudú na 21. kolo Corgoň ligy spomínať v dobrom. Zverenci Jána Kozáka totiž utŕžili prvú domácu prehru na úkor Myjavy, ktorá ich vyškolila z efektivity a vyhrala 2:1. V závere zápasu mohli domáci vyrovnať, no Uroš Matić neuspel a jeho tím tak nezískal žiadny bod. Sklamaním nebol len výkon Košičanov, no sklamala aj návšteva na Čermeli - prišlo len takmer 1700 divákov, čo je o vyše polovicu menej ako v derby s Prešovom.

Myjava začala veľmi aktívne a odmenou bol úvodný gól už v 5. minúte. Vtedy Peter Sládek ušiel domácej defenzíve a chladnokrvne prestrelil Tofiloského - 0:1. Košice po inkasovanom góle ožili, no hosťujúca defenzíva bola pevná. Mužstvá sa snažili kombinovať, no na hracej ploche, aká bola dnes v Košiciach, sa kombinovať príliš nedalo. V 25. minúte sa do dobrej príležitosti dostal Viazanko, no jeho prudký pokus zneškodnil Solnička. V 33. minúte sa na útočný výlet vydal hosťujúci obranca Kumančík, no jeho sólo stroskotalo na Tofiloskom, ktorý dobre prečítal hru a včasným zákrokom mu vzal loptu. Hostia hrozili najmä z protiútokov a potvrdilo sa to v 39. minúte, kedy Bašista v poslednej chvíli zastavil nádejnú akciu Spartaka. Do konca prvého polčasu sa už nič vážne neudialo a Myjava po prvej polovici hry viedla 1:0.

Tréner Košíc Ján Kozák st. zrejme prečistil žalúdky svojim zverencom, ktorí druhý polčas začali oveľa lepšie. V 48. minúte bol Solnička po rohovom kope prekonaný, no zachránil ho obranca Černáček vykopávajúci loptu nožničkami spred bránkovej čiary. O šesť minút neskôr sa domáci priaznivci dočkali vyrovnávajúceho gólu, o ktorý sa postaral Uroš Matić. Srbský stredopoliar si pekne zasekol Černáčka a jeho následný pokus skončil za chrbtom Solničku - 1:1. Košičania po tomto momente prebrali iniciatívu, no želané ovocie to neprinášalo. V 58. minúte strelec vyrovnávajúceho gólu ponúkol šancu Kavkovi následne zakončujúcemu vedľa brány. V 71. minúte sa vo vyloženej šanci ocitol Oumar Diaby, no ten v skvelej pozícii netrafil loptu podľa svojich predstáv. "Východniari" za svoje nepremenené šance pykali v 80. minúte. Po Kumančíkovej akcii sa presnou strelou presadil stredopoliar Peter Kuračka - 1:2. Košice sa v závere snažili o vyrovnanie, no to nedosiahli aj napriek obrovskej výhode. V nadstavenom čase totiž nepremenil pokutový kop Uroš Matić, ktorého pokus vystihol Peter Solnička. Ten svojich spoluhráčov zachránil pred remízou, a najmä vďaka jeho výkonu si Spartak vezie tri body na Kopanice.

Autor: Filip Kubaliak