15.07.2012 19:30 CET
2 : 3
(0:1)

Dukla zaskočila nezohratú Senicu

Hráči Banskej Bystrice sa v 1. kole Corgoň ligy postarali o najväčšie prekvapenie, keďže vyhrali na pôde Senice 3:2. Tréner Norbert Hrnčár tak vo svojej premiére na lavičke Dukly získal skvelý výsledok, no na druhej strane Zdeněk Psotka, ktorý mal tiež corgoňligovú premiéru, nebude s výsledkom až tak spokojný.

Zápas sa začínal dosť opatrne a hralo sa skôr medzi šestnástkami. Prvá vážnejšia akcia sa zrodila v 12. minúte, kedy sa v dobrej pozícii ocitol Blackburn, ale Poljovka obetavým zákrokom zabránil skórovaniu senického kanoniera. O dve minúty sa však hostia z ničoho-nič ujali vedenia. Loptu po pravej strane potiahol Turňa, zasekol si Frýdka a nacentroval na Hlinku, ktorý do protiľahlej strany prekonal Švengera - 0:1. Inkasovaný gól Senicu zaskočil a na dobre prepracovanú defenzívu Dukly nevedeli Záhoráci nič vymyslieť. Dlho sa hral neatraktívny medzišestnástkový futbal a ďalšia akcia prišla až v 40. minúte. Vtedy Augustín krásnym centrom našiel hlavu Hlinku, ktorý mieril tesne vedľa. Do konca polčasu už Dukla ubránila vedenia a po polčase, v ktorom bola mierne aktívnejšia, vyhrávala 1:0.

Senica nastúpila do druhého polčasu s tým, že chce čo najskôr vyrovnať a získať zápas do svojich rúk. Ale hneď v úvodnej minúte ich poriadne zaskočili hostia, keďže ďalekonosnou strelou sa presadil Matúš Turňa - 0:2. Senica ostala úplne zaskočená a ich snaha streliť kontaktný gól skončila takmer vždy na pevnej defenzíve Dukly. A v 60. minúte to boli práve hostia, ktorí zvýšili svoje vedenie už o rozdiel triedy. Autorom gólu bol Slančík, ktorý sa prezentoval krásnym angličákom, ktorým nedal šancu Švengerovi - 0:3. No zhruba o tri minúty domáci skorigovali stav. Hlavný arbiter Valášek totiž nariadil pokutový kop po faule Gyombéra na Masaryka, ktorý s prehľadom premenil kapitán domácich Tomáš Kóňa - 1:3. V 69. minúte našiel Frýdek prízemnou nahrávkou Kalabišku, ktorý z prvej však mieril vysoko nad. O dve minúty neskôr Kalabiška znovu vystrelil, ale tentokrát do bočnej siete. V ďalších minútach sa Dukla stiahla a bránila dvojgólový náskok. V 84. minúte však inkasovala, keď po Masarykovej asistencii skóroval Adam Varadi, ktorý si pripísal svoj prvý gól za Senicu - 2:3. Záver duelu bol na Záhorí pochopiteľne napínavý a dramatický. V 86. minúte mohol vyrovnať Diviš, ale jeho pokus zneškodnil Boroš. V 89. minúte mohol Pančík spečatiť duel, ale jeho technická strela tesne minula pravú tyč Švengerovej brány. V úplnom závere mohol Masaryk vyrovnať, ale Boroš jeho strelu vyrazil nad bránu. Následne ešte domáci zahrávali rohový kop, ten však hosťujúca obrana ubránila, rovnako ako aj výsledok 3:2 v prospech Dukly.

Autor: Filip Kubaliak