20.10.2012 17:30 CET
3 : 1
(2:1)

Zlaté Moravce zdolali nováčika súťaže 3:1

Zlaté Moravce hostili v 13. kole Corgoň ligy nováčika z Myjavy. Zverenci Juraja Jarábka podali v tomto zápase veľmi dobrý výkon a proti bojovnému celku z Kopaníc vyhrali 3:1. Domáci si tri body zaslúžili, ale česť i patrí hosťom, ktorí tiež neodohrali zlý zápas.

Zápas začal svižne z oboch strán. V 3. minúte zahrával štandardnú situáciu ViOn-u Orávik, ktorého center poslal Obročník tesne vedľa. Približne o tri minúty neskôr na druhej strane nacentroval Kuračka presne na Majerníka, ktorého pokus síce potrápil Kuciaka, ale mieril zároveň presne na zlatomoravského gólmana. Minútu pred štvrťhodinou hry otvorili domáci skóre, keďže sa po zmätkoch v defenzíve hostí presadil Bernáth - 1:0. Zlaté Moravce po strelenom góle ožili, ale svoju optickú prevahu nedokázali praktizovať aj pred bránou Šullu. V 29. minúte však unikol hosťujúcej obrane Škvarka a presným centrom našiel Kováča, ktorý pohodlne zvýšil vedenia domácich - 2:0. Hostia inkasovali dva góly po chybách v obrane, ale napriek tomu nič nevzdávali. V 36. minúte podržal talentovaný gólman Michal Šulla svoje mužstvo, keďže na čiare vychytal hlavičku Bernátha. V 40. minúte ušiel po ľavej strane Chren a centrom našiel Bernátha, ktorého pokus na čiare vykopol Častulín. Hostia v závere prvého polčasu strelili gól do šatne, keďže sa po rohovom kope presadil obranca Siva - 2:1. Domáci si tak dobre rozbehnutý zápas zbytočne zdramatizovali nepríjemným inkasovaným gólom do šatne.

Hostia boli v druhom polčase aktívnejší, ich strelený gól v závere prvého polčasu ich výrazne oživil. V 52. minúte vyprášil rukavice Kuciaka nepríjemnou strelou Kuračka, no gólman domácich loptu vyrazil na roh. O desať minút neskôr prenikol pred domáceho brankára Peter Sládek, ale Kuciak si dal znovu pozor. V 75. minúte sa dostal po rohovom kope Orávika do šance Pavol Majerník, ale jeho následný pokus bol zblokovaný hosťujúcou obranou. V 82. minúte mohol domáci stredopoliar Michal Škvarka rozhodnúť zápas, ale v nájazde na Šullu neuspel. Hostia hrali v posledných minútach "vabank" a museli tak otvoriť obranu. Domáci sa tak dostali na koňa. Aj keď najprv vyložená šanca Kováča ostala nepremenená, v nadstavenom čase nedal Adrián Candrák Šullovi šancu na zákrom - 3:1. Diváci tak mohli vidieť v tomto stretnutí veľa pekných momentov, domáci potvrdili svoju prevahu na ihrisku výsledkom 3:1 v ich prospech.

Autor: Filip Kubaliak